W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

1_012022.png

Świerszczyk Bajetan: Koniec smoka

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto źle nas traktuje? Smok Antoni przeżywa trudne chwile, bo uświadomił sobie, że pewna ważna dla niego relacja nie była prawdziwą przyjaźnią. Jak postanowi się zachować? Co doradzi mu Bajetan? Przeczytajcie, bo to ważna sprawa, z którą czasami muszą zmierzyć się zarówno małe smoki, jak i całkiem duzi ludzie.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

2_012022.png

Świerszczykowa gra kartonikowa: Kolorowe igloo

W Magicznej Krainie kolorowe są zarówno chmury, jak i śnieg, który z nich pada. A ponieważ śniegu jest mnóstwo, można z niego budować igloo. Kolorowe oczywiście! Wyjmijcie tekturową wkładkę ze styczniowego numeru „Świerszczyka”, przetnijcie ją wzdłuż linii na kartoniki i rozpocznijcie grę w budowanie barwnych lodowych domków. Gra dla 2-6 graczy!

Opracowanie Filip Haka

Ilustracje Maciej Łazowski

3_012022.png

Chcę wiedzieć więcej o nietypowych sportach zimowych

Śnieg i lód idealnie nadają się do zabawy – do ślizgania, zjeżdżania i ścigania się. A ponieważ ludzka pomysłowość nie zna granic, powstało mnóstwo przedziwnych dyscyplin sportowych. Czy wiesz, jak nazywa się zjazd na oponie albo gnanie za psim zaprzęgiem? Czy domyślasz się, do czego zimowym sportowcom może służyć latawiec, łopata albo czajnik? Przeczytaj rubrykę „Chcę wiedzieć więcej”, a potem zabierz rodziców na dwór, na pyszną śnieżną zabawę.

Tekst Antonina Wszędobylska

Ilustracje Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno

4_012022.png

Wielkie czytanie: Zapach śniegu

Są osoby, które czują więcej niż inni, i do tego grona należy Dusia. Na przykład: Dusia wie doskonale, jak pachnie śnieg, ale nie bardzo umie wyjaśnić to siostrze. Tak trudno jest opowiedzieć o zapachu! Może lepiej, zamiast szukać porównań, wyruszyć na poszukiwanie śniegu i poczuć to wszystko, czego nie da się opisać?

Tekst Karolina Grabarczyk

Ilustracje Rafał Grabarczyk