Czy wyprawka szkolna może być eko?

Partner:

Autor: Materiał od Partnera, 2023-08-07

Kompletowanie wyprawki szkolnej to doskonała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i rozmowy o ważnych dla was wartościach. Jeśli troska o środowisko naturalne jest bliska Twojemu sercu, postaw na produkty szkolno-biurowe z recyklingu, wytworzone z poszanowaniem zasobów naszej planety.

BI5_52.jpg

Zanim przystąpisz do zakupów upewnij się, jakie wymagania ma szkoła, do której będzie uczęszczać Twoje dziecko. Jeśli nie otrzymałaś listy wyprawkowej na zebraniu przed wakacjami (niektóre szkoły spotkania z rodzicami planują na początek września), sprawdź stronę internetową placówki lub jej media społecznościowe. Tam powinnaś znaleźć informację, w co trzeba zaopatrzyć pierwszoklasistę.

Na ogół niezbędne przedmioty można podzielić na: wyposażenie piórnika, przybory plastyczne (bloki techniczne kolorowe i białe, papier kolorowy, farby plakatowe, pędzle – szeroki i cienki, kubek na wodę, plastelina, kredki woskowe), zeszyty (w formacie A5 lub A4, 16- lub 32-kartkowe, w wąską kolorową linię do języka polskiego i w kratkę do matematyki) oraz inne (plecak lub tornister, worek na buty, bidon, śniadaniówka, strój gimnastyczny, obuwie sportowe).

511040_BIC_Kids_Igloo_Lifestyle 24.jpg

Czego nie może zabraknąć w piórniku?

  • Dwa ołówki HB, najlepiej z gumką, niezbędne do nauki pisania. Ekologicznym wyborem będą przyjazne dla środowiska, bezdrzewne ołówki grafitowe BIC Evolution Original, które zostały wykonane w 64% z surowców wtórnych. Dzięki elastycznym korpusom z żywicy syntetycznej nie pozostawiają drzazg w razie złamania, co sprawia, że są bardzo bezpieczne dla dzieci.
  • Pióro ze stalówką lub pióro kulkowe w zależności od rekomendacji nauczyciela. Warto też poszukać długopisów szybkoschnących, które mogą być bardzo poręczne dla dzieci piszących lewą ręką.
  • Klej w sztyfcie na bazie wody, nietoksyczny, łatwy do zmycia z rąk i sprania z różnych tkanin. BIC ECOlutions Glue Stick jest przyjazny dla planety i bezpieczny dla najmłodszych dzieci, a jego opakowanie w 100% zostało wykonane z surowców wtórnych.
  • Nożyczki lekkie, trwałe i bezpieczne. Powinny być poręczne i wygodne, np. z miękkimi gumowymi uchwytami, które idealnie leżą w małej dziecięcej dłoni. Wszystkie te cechy mają nożyczki BIC Comfort 13 cm, co więcej, są dostępne w wariantach dla dzieci prawo- i leworęcznych.
  • Temperówka - najlepiej z dwoma otworami na cieńsze i grubsze kredki oraz zamykanym pojemnikiem na wiórki.
  • Gumka do wymazywania
  • Linijka
  • Kredki ołówkowe w 12 żywych kolorach. Ekologiczne bezdrzewne kredki BIC Kids ECOlutions Evolution są przyjazne dla środowiska. Zostały wykonane w  35% z materiałów z recyklingu. W przypadku złamania nie pozostawiają drzazg. Młodszym dzieciom, już od 2 roku życia, polecamy ekologiczne kredki ołówkowe BIC Kids ECOlutions Evolutions Triangle (także w 35% z surowców wtórnych). Ich trójkątny kształt sprzyja kształtowaniu prawidłowego chwytu pisarskiego.
  • Flamastry w 12 kolorach. Warto sprawdzić, czy posiadają specjalną blokadę, która uniemożliwia wciśnięcie końcówki do środka. Dobrym wyborem będą flamastry z tuszem na bazie wody, ponieważ łatwo je sprać z większości tkanin oraz zmyć z rąk. Powyższe kryteria spełniają np. flamastry BIC Kids Kid Couleur.


Te i inne produkty szkolno-biurowe BIC oraz gotowe wyprawki szkolne można zakupić w oficjalnym sklepie BIC na Allegro.

BI5_61.jpg

Kompletując szkolną wyprawkę warto wybierać świadomie produkty nie tylko dobrej jakości, atestowane, z gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania, ale także przyjazne dla środowiska. Na sklepowych półkach oferta eko zajmuje coraz więcej miejsca, a producenci aktywnie wprowadzają do swojej polityki działania zgodne z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym. Doskonałym przykładem jest firma BIC, która oferuje długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje i korektory z linii BIC ECOlutions wykonane w 35% do 100% z surowców wtórnych. Po więcej informacji zapraszamy na zostanEKObohaterem.pl.

BIC_ECOlution.jpg

Fot. materiały od Partnera