W najnowszym numerze

okladka 06 2024.jpg

Ahoj, archi-przygodo! W czerwcowym numerze „Świerszczyka” wyruszamy na spacer po mieście i odkrywamy sekrety architektury.

Rysunkowo.jpg
Rysunkowo
Połączenie jakich dwóch kolorów da barwy, którymi zostały pomalowane domki? W rubryce na przyszłych architektów wnętrz czeka także drugie zadanie: projekt wymarzonego pokoju.
Autor: Monika Hałucha
Ilustracje: Anna Gensler
Bejetan.jpg
Świerszczyk Bajetan – „Nie każdy ma skrzydła”
Bajetan i przyjaciele mają wielką chęć na odwiedziny w Muzeum Ptasich Gniazd. Okazuje się, że jego twórcy nie pomyśleli o pewnym „szczególe”…
Autor: Melania Kapelusz
Ilustracje: Marcin Bruchnalski
model.jpg
Świerszczykowy model – „Dobre połączenie”
Budowniczy mostu - to brzmi dumnie! Dzięki tekturowemu modelowi do wycięcia i sklejenia, który znajdziecie w środku wydania, Wy też będziecie mogli poczuć dumę z budowli swojego autorstwa.
Autor: Piotr Brydak

cwiczenia z yslenia.jpg
Ćwiczenia z myślenia
W rubryce jak zwykle czeka mnóstwo wciągających aktywności. W czerwcowym numerze labirynty, wyszukiwanki i zagadki zyskały architektoniczny sznyt.
Autor: Alicja Biedronka
Ilustracje: Agnieszka Antoniewicz
chce wiedziec wiecej.jpg
Chcę wiedzieć więcej – „O zwariowanych budynkach”
Czy wiecie gdzie znajduje się „najszczuplejszy” dom w Polsce? A gdzie budynki wyglądające jak UFO? Ile lat trwa już budowa pewnej bardzo znanej bazyliki? Obejrzyjcie fantastyczne ilustracje, przeczytajcie fascynujące ciekawostki i otwierajcie buzie ze zdziwienia!
Tekst: Katarzyna Julia Zachara, Narodowe Centrum Kultury
Ilustracje: Daria Solak

 

Najnowszy numer miesięcznika „Świerszczyk” znajdziecie w kioskach, salonikach prasowych, wybranych supermarketach i sklepach, a nawet na stacjach benzynowych!
„Świerszczyk” możecie zamówić także w prenumeracie rocznej lub półrocznej albo w pakiecie prenumerat (razem z kwartalnikami „Świerszczyk Reporter” czy „Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki”). Zapraszamy do internetowego Sklepu Świerszczyka!