Labirynty. Wydanie specjalne

Wydanie specjalne „Świerszczyka” LABIRYNTY to 48 stron łamigłówek i ciekawostek w pięknej oprawie graficznej. Kolejne numery przenoszą Czytelnika w różne obszary geograficzne, pozwalają poznawać je i odkrywać w aktywny sposób. Każde zadanie rozpoczyna krótka informacja, podana w formie zrozumiałej dla starszego przedszkolaka i dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Polecenia są sformułowane w taki sposób, że dziecko chętnie angażuje się w zadanie, mając poczucie, że odkrywa nieznane zakątki, pomaga zwierzętom lub włącza się we współpracę. Przy tym poszerza wiedzę, ćwiczy wyobraźnię, rozwija empatię i doskonali mnóstwo umiejętności szkolnych.

Labirynty_570x380.jpg

Aktywności zawarte w wydaniu specjalnym Świerszczyk Labirynty są opracowywane przez wspaniałych autorów. Karolina Haka-Makowiecka, nauczycielka języka polskiego i multimediów, autorka wielu świerszczykowych rubryk oraz jej mąż, nauczyciel, pasjonat i autor gier planszowych, wymyślają zadania, ćwiczenia i łamigłówki. Agnieszka Antoniewicz, jedna z najlepszych polskich ilustratorek książek dla dzieci nadaje pomysłom piękną, barwną postać. Tak powstają aktywności, dzięki którym dziecko przenosi się do świata wyobraźni i bierze udział w fantastycznych przygodach.

Labirynty_570x380 2.jpg

 

Co dają dziecku aktywności z magazynu Świerszczyk LABIRYNTY?

  • sporą dawkę wiedzy podanej w bardzo prostej i ciekawej formie. Instrukcje do zadań są proste, a jednocześnie opowiadają jakąś krótką historyjkę. Dziecko „wchodzi” w opowieść i zaczyna działać, np. przeprowadza bohatera przez labirynt ścieżek do miejsca, do którego chce się dostać;
  • okazję do rysowania po śladzie, ćwiczenia chwytu pisarskiego i koordynacji ręka-oko. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole często mają trudności z prawidłowym trzymaniem pisaka i poprawnym stawianiem liter. Dlatego tak ważne jest, żeby miały dużo okazji do ćwiczenia sprawności palców i koordynacji ręka-oko. Znalezienie prawidłowej drogi w labiryncie wymaga wodzenia po śladzie i pomaga ćwiczyć grafomotorykę;
  • trening logicznego myślenia, spostrzegawczości i uwagi;
  • zaproszenie do świata wyobraźni i empatii;
  • odpoczynek od cyfrowych mediów. Analogowe aktywności są dzieciom bardzo potrzebne. Wspierają rozwój poznawczy, a jednocześnie nie przeciążają nadmiarem bodźców. To szczególnie ważne w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wtedy dziecko powinno unikać światła ekranów, by móc spokojnie zapaść w regenerujący sen.

 

Sprawdźcie, jaką przyjemność sprawia rozwiązywanie zadań w LABIRYNTACH! Magazynu szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!

Teraz dostępny również w prenumeracie !

 

Obejrzyj

Zamów prenumeratę