Rysuj krok po kroku

Poznajcie nowe czasopismo w rodzinie magazynów „Świerszczyk” ­- kwartalnik plastyczny „Świerszczyk. Rysuj krok po kroku”, pełen aktywności związanych z rysowaniem i malowaniem. To doskonała propozycja dla starszych przedszkolaków, która w atmosferze kreatywnej zabawy zachęca do ćwiczenia umiejętności manualnych będących przygotowaniem do nauki pisania. Czasopismo przypadnie też do gustu dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, które lubią dawać upust swojej twórczości plastycznej.

Znajdz Roznice_570x380.jpg

Na łamach „Rysuj krok po kroku” mali czytelnicy znajdą m.in. instrukcje rysowania krok po kroku, dzięki którym dowiedzą się, jak za pomocą kredki czy ołówka wyczarować na kartce papieru przeróżne zwierzaki, pojazdy, przedmioty i inne obiekty. W magazynie nie zabraknie również zadań polegających na dorysowywaniu brakujących elementów, łączeniu kropek, kolorowaniu według kodu lub w logicznym ciągu. Dzieci będą miały też szansę spróbować swoich sił w rysunkowym sudoku oraz wycinaniu i składaniu papierowych modeli dołączonych do każdego numeru.

Znajdz Roznice_570x380 2.jpg

 

Co dają dziecku aktywności z magazynu Świerszczyk Rysuj krok po kroku?
  • Pozwalają na rozwój małej motoryki. Rysowanie, malowanie, dorysowywania to ciągła praca palców, dłoni, rąk w formie przyjemnej zabawy. Maluch uczy się chwytać, trzymać i prowadzić narzędzia, którymi są przybory plastyczne.
  • Są treningiem koordynacji oko-ręka. Zadania plastyczne zachęcają do ćwiczenia precyzji: uczą dopasowywać ruchy ręki do tego, co widzi dziecko.
  • Ćwiczą koncentrację i logikę. Powtarzanie kształtów, szukanie podobieństw, ciągów i zbiorów zaprocentuje na przyszłych lekcjach matematyki.
  • Dają okazję do rozwoju wyobraźni.
  • Przygotowują dziecko do debiutu w szkole. Aktywności plastyczne usprawniają pracę rączek, dzięki czemu później ułatwią wykonywanie pierwszych szkolnych zadań: odwzorowywanie szlaczków, literek, a następnie pisanie słów i zdań. Rysowanie pomaga polubić szkołę!
  • Wzmacniają poczucie sprawczości i własnej wartości. Samodzielne narysowanie lubianego zwierzątka, postaci, zabawki daje mnóstwo satysfakcji, pomaga uwierzyć w swoje siły i umiejętności. To bezcenne!
Opiekunom obserwowanie dziecka wykonującego zadania z magazynu pozwoli na wychwycenie ewentualnych problemów, np. obniżonej sprawności rąk i palców, słabego napięcia mięśniowego, którym pogłębianiu można z powodzeniem zapobiec, np. dzięki rozpoczęciu odpowiednich ćwiczeń.
Sprawdźcie, ile radości dadzą dziecku artystyczne zadania, które znajdzie w „RYSUJ KROK PO KROKU”! Kwartalnika szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych.

Obejrzyj

Zamów prenumeratę