W najnowszym numerze

labirynty mitologiczne.jpg

W nowym numerze magazynu „Świerszczyk Labirynty” tematem przewodnim są mity greckie. Dobrą zabawę i ćwiczenie zdolności manualnych łączymy z opowieściami, które stanowią bazę kultury europejskiej.

labirynty 1.png

Mityczne motywy pojawiają się w wielu dziełach kultury, a także w szkolnej podstawie programowej. Odniesienia do nich trzeba znać przystępując do najważniejszych egzaminów, łącznie z maturą. Dla dzieci, które dobrze znają losy bogów, herosów i mitycznych stworzeń, to zadanie staje się prostsze.

labirynty 2.png

Rozwiązywanie labiryntów zawsze wiąże się z jakąś opowieścią. Dziecko może utożsamić się z bohaterem, rozwiązać zagadkę, dokonać wyboru, pomóc w wyzwaniu. W ten sposób ćwiczy wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne i empatię.

labirynty 3.png

 

W środku numeru czeka zadanie – model do wycięcia i sklejenia. To nie tylko zabawa kreatywna, ale ciekawa propozycja wychowawcza. Dziecko może stworzyć własne „pudełeczko beztroski”, czyli przeciwieństwo puszki Pandory – a potem gromadzić w nim wspierające zapiski.

labirynty 4.png

Piękne ilustracje sprzyjają skupieniu na zadaniach i wyciszeniu. Labirynty to aktywności, które wspierają rozwój poznawczy, a zarazem pomagają skupić się na tym, co dzieje się „tu i teraz”, a przez to regulują emocje.

labirynty 5.png

 

„Świerszczyk Labirynty” znajdziecie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!

Od teraz dostępny również w PRENUMERACIE!