W najnowszym numerze

W tym numerze „Świerszczyka” LABIRYNTY ruszamy do lasu, gdzie kryją się ścieżki i szlaki wędrówek rozmaitych stworzeń – prawdziwych i magicznych. Spotkamy sarny i kwiczoły, wiewiórki i mrówki, rusałki i… nie, Leśnego Licha postaramy się nie spotkać, a już na pewno nie obudzić! W rysunkowych zagajnikach, borach i młodniakach czeka dobra zabawa, sporo ciekawostek i dużo inspiracji do leśnych spacerów.

003757_okladka_Labirynty_PolskiLas_7_22s1.png

 

Spróbujcie przejść labirynt złożony z linowych drabinek łączących domki na drzewach. To dobry trening logicznego myślenia i spostrzegawczości!

32-33.jpg

 

Pomagając leśnym zwierzętom w odnalezieniu drogi lub odnalezionych skarbów, dziecko ćwiczy empatię i motywację wewnętrzną. Trzeba się przy tym wykazać cierpliwością
i sumiennością.

6-7.jpg

 

Różnego rodzaju aktywności pobudzają do pracy rozwijający się mózg. Zagadki logiczne, labirynty, ciekawostki to dobry trening kojarzenia.

12-13.jpg

 

Znalezienie prawidłowej drogi w labiryncie wymaga wodzenia po śladzie i pomaga ćwiczyć grafomotorykę. To umiejętności potrzebne przy nauce pisania! Dodatkowo zielony kolor – którego w tym wydaniu magazynu jest mnóstwo – wpływa kojąco i sprzyja koncentracji.

40-41.jpg

 

Sprawdźcie koniecznie! Szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!