W najnowszym numerze

W tym numerze „Świerszczyka Labirynty” zanurzymy się w świat baśni z różnych stron świata. Jak miło będzie przeżywać jeszcze raz wspaniałe przygody, tym razem w sposób aktywny – pomagając bohaterom znaleźć wyjście z sytuacji, w jakich się znaleźli.

okladka laibirynty.jpg

Dzieci bardzo lubią wracać do znanych już sobie motywów opowieści – to sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i przewidywalności świata, w którym dobro zwycięża nad złem, a wrażliwość daje siłę. W nowym numerze magazynu „Świerszczyk Labirynty” pojawiają się bohaterowie tacy jak Kopciuszek, Roszpunka, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, muzykanci z Bremy, Brzydkie Kaczątko i wielu, wielu innych.

rozkladowka 1.jpg

Przepiękne ilustracje Agnieszki Antoniewicz rozbudzają wyobraźnię i pomagają kształtować wrażliwość estetyczną. Autorką zadań jest doświadczona nauczycielka i twórczyni Karolina Haka-Makowiecka, odpowiedzialna za najbardziej lubiane rubryki magazynu „Świerszczyk”. W każdym poleceniu znajdują się ciekawostki, budujące wiedzę o kulturze i literaturze.

rozkladowka 2.png

Podczas rozwiązywania aktywności, dziecko angażuje się w baśniową opowieść, co pomaga w skupieniu. Wykonywanie polecenia pomaga w ćwiczeniu różnych umiejętności: wodzenia po śladzie, koordynacji ręka-oko, pamięci wzrokowej, a także wytrwałości w dążeniu do celu. To doskonały trening różnych umiejętności potrzebnych w szkole.

rozkladowka 3.png

Rodzice, którzy chcą, by dziecko rozwijało swoją inteligencję oraz kompetencje potrzebne do nauki, podsuwają różnorodne zadania i aktywności, takie jak te przygotowywane przez redakcję „Świerszczyka”.

rozkladowka 4.jpg

„Świerszczyk Labirynty” znajdziecie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!