Świerszczyk Reporter

Popularno-naukowy magazyn przyrodniczy dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym „Świerszczyk REPORTER” to bogato ilustrowane, zabawne, urocze i wciągające pismo dla dzieci, które kochają zwierzęta i interesują się światem. Znajdą w nim nie tylko solidną porcję wiedzy przyrodniczej, lecz także mnóstwo zabaw, łamigłówek, krzyżówek, labiryntów oraz fantastyczną grę planszową. Czytając, dobrze się bawią, a przy tym rozpoczynają swoją przygodę z naukami ścisłymi – w najprzyjemniejszy sposób z możliwych.  

Reporter_570x380.jpg

Magazyn przygotowuje zespół miłośników przyrody, podróżników, opiekunów zwierząt, ekologów i ekspertów edukacji wczesnoszkolnej. Wśród nich są m.in. biotechnolożka i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara oraz Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec, uwielbiany przez internautów youtuber „Marcin z lasu”. 

Wszystkie teksty, zdjęcia, ilustracje i najdrobniejsze szczegóły są konsultowane ze specjalistami i starannie sprawdzane. Rodzice mogą mieć pewność, że podsuwając dziecku magazyn „Świerszczyk REPORTER”, dają mu dostęp do rzetelnej wiedzy podanej w przystępny sposób. Dzieci poznają ciekawostki i zabawne fakty, opowieści o spotkaniach z niezwykłymi zwierzętami, opisy życia w różnych zakątkach świata, a także porcję wiedzy o człowieku i jego miejscu w ekosystemie.

Każdy numer magazynu ma swojego głównego bohatera – zwierzę lub rodzinę zwierząt, które pokazują się Czytelnikom z najróżniejszych stron. Obserwowanie i poznawanie uroczych stworzeń to pretekst do tego, by zrozumieć lepiej, jak funkcjonuje świat.

W każdym numerze, prócz tekstów i ilustracji, Czytelnik znajduje mnóstwo aktywności, zabaw i gier.

Walory edukacyjne Świerszczyka Reportera zostały docenione przez kapitułę konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD). Magazyn Świerszczyk Reporter otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii EDUKACJA w jubileuszowej, XX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.

Reporter_570x380 2.jpg

 

Co daje dziecku czytanie magazynu Świerszczyk REPORTER”?

  • poszerza wiedzę rozbudza pasję czytelniczą i ciekawość poznawczą;
  • rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy;
  • uczy pozytywnych wzorców postępowania, zasad ekologii, sposobów na obserwowanie przyrody i prowadzenie badań terenowych;
  • wspiera naukę logicznego myślenia, koncentracji uwagi, spostrzegawczości;
  • rozwija kompetencje językowe i społeczne;
  • motywuje do poszerzania informacji, poznawania świata, prowadzenia eksperymentów i stawiania pytań.

Sprawdźcie, jaką przyjemność sprawia czytanie i rozwiązywanie zadań w Świerszczyku REPORTERZE! Magazynu szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych.

Możecie także zamówić prenumeratę łączoną ze „Świerszczykiem”.

Obejrzyj

Zamów prenumeratę