W najnowszym numerze

Już jest! Nowy numer kwartalnika „Świerszczyk REPORTER” to 52 strony bogato ilustrowanych tekstów, ciekawostek i żartów, łamigłówek, wyszukanek i krzyżówek, zabaw plastycznych i logicznych, a do tego całkiem nowa gra planszowa.

okladka do reklam v2.png

W najnowszym numerze magazynu „Świerszczyk REPORTER” czekają na Was przeurocze zwierzaki – szczerbaki. To nazwa grupy ssaków, do której należą: leniwce, pancerniki i mrówkojady, zamieszkujące tereny Ameryk.

R1.jpg

Towarzysząc Świerszczykowi Bajetanowi, poznacie najskrytsze tajemnice szczerbaków, ich mocne i słabe strony, ulubione zajęcia, miejsca i łakocie. Jak mrówkojad unika ataku mrówek? Czy pancernik mógłby udawać piłkę? Po co leniwiec schodzi z drzewa na ziemię? Życie szczerbaków jest naprawdę bardzo ciekawe!

R2.jpg

Popatrzcie tylko na te ryjki i pyszczki – są takie słodkie! Ale szczerbaki mają także mocne pazury i różne sposoby na przetrwanie i ochronę przed atakiem większych i silniejszych zwierząt. Czy wiecie, że prehistoryczne leniwce, żyjące w czasach mamutów i tygrysów szablozębnych, były prawdziwymi bestiami, większymi od współczesnych żyraf?!

R3.jpg

Pancerniki i leniwce mają mniej zębów niż inne ssaki, a mrówkojady nie mają ich wcale. A do czego zęby służą ludziom? W tym numerze „Świerszczyka REPORTERA” poznacie ciekawostki o zębach, od siekaczy do ostatnich trzonowców.

R4.jpg

Marcin z lasu, czyli przyrodnik Marcin Kostrzyński opowie o swoich spotkaniach z rodzimymi amatorami mrówek, którzy wprawdzie nie są ssakami, ale pewnymi cechami przypominają amerykańskie mrówkojady.

R5.jpg

Dowiecie się także o nietypowych przysmakach ludzi mieszkających w innych krajach świata.

Będzie dużo zadań i łamigłówek i gra planszowa dla całej rodziny.

Już teraz szukajcie magazynu „Świerszczyk REPORTER” w kioskach, sklepach i salonikach prasowych!

 

Bardzo cieszymy się, że walory edukacyjne Świerszczyka Reportera zostały docenione przez kapitułę konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).

XX_NAGRODA.png