W najnowszym numerze

okladka.jpg

Już jest! Całkiem nowy, bardzo kolorowy i pełen niespodzianek numer kwartalnika „Świerszczyk Reporter” czeka na Was w kioskach i salonikach prasowych.

rep 1.jpg

W tym numerze nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje – poznacie w nim mistrzów ukrywania się, przemiany, mimikry i mylenia tropów. Gotowi, by ćwiczyć spostrzegawczość?

rep 2.jpg

Dowiecie się, jakie zwierzęta stosują najsprytniejszy kamuflaż i do czego jest on im potrzebny. To dużo wiedzy z różnych nauk przyrodniczych, która przyda się (nie tylko) w szkole.

rep 3.jpg

Najlepiej uczyć się przez ciekawe historie i zabawę, dlatego – jak w każdym numerze – czeka na Was mnóstwo opowieści i aktywności. Jaka to przyjemność znaleźć rozwiązanie zagadki!

rep 4.jpg

Prawdziwym mistrzem kamuflażu jest kameleon. Ludzie także próbują czasem ukrywać się, udawać, zakładać maski. Sprawdzimy, jak to się udaje i kiedy nie działa.

rep 5.jpg

Razem ze słynnym przyrodnikiem Marcinem Kostrzyńskim posłuchamy, co brzmi w trzcinie, a dokładniej – przekonamy się, do jakich sprytnych sztuczek zdolni są mieszkańcy mokradeł.

rep 6.jpg

Nie tylko zwierzęta potrafią udawać. Spójrzcie tylko na storczyki o niesamowitych kształtach i kolorach. Co Wam przypominają?

rep 7.jpg

„Świerszczyk Reporter” to prawdziwa gratka dla dzieci kochających przyrodę i chcących coraz lepiej rozumieć świat!

Już teraz szukajcie magazynu „Świerszczyk Reporter” w kioskach, sklepach i salonikach prasowych! 

Bardzo cieszymy się, że walory edukacyjne Świerszczyka Reportera zostały docenione przez kapitułę konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).

XX_NAGRODA.png