Świerszczyk poleca

Najciekawsze książki, imprezy, filmy i wydarzenia i świerszczykowe patronaty

rok na okraglo - pudelko.png

ROK NA OKRĄGŁO

wyd. Adamigo

Gra edukacyjna. Wspomaga naukę miesięcy oraz pór roku. Duża plansza i ciekawe zadania to jej główne wyróżniki. Zadania nie tylko zaspokoją wiedzę najmłodszych. Pozwolą im również rozwinąć nowe umiejętności. Duża różnorodność wariancji gry oraz piękna szata graficzna w doskonałym wykonaniu. Grę ROK NA OKRĄGŁO możemy bez obaw polecić najmłodszym fanom.

Magazyn Świerszczyk poleca!

Ilość graczy: 1-8

Dla kogo: najmłodsi 3+

Do kupienia: TU

Strona produktu: https://www.adamigo.pl/product-page/rok-na-okr%C4%85g%C5%82o 

Grafika fb 1.jpg

FESTIWAL MAŁEJ LITERATURY

Gdzie: KRAKÓW

KIEDY: 10-24 października 2021

Wydarzenie pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Literatura dziecięca ma swoje nowe święto w Krakowie! Od 10 do 24 października trwać tam będzie Festiwal Małej Literatury! Nie zabraknie na nim spotkań z uwielbianymi przez dzieci autorami, warsztatów, czy literackich zabaw. W ramach bloku „Literatura wrażliwa” porozmawiamy m.in. o terapeutycznej roli książki oraz dzieciach ze szczególnymi potrzebami, natomiast na maluchy będą czekały wyjątkowe warsztaty uwrażliwiające. Razem poczujmy magię małej literatury!

Serdecznie polecamy.

BECEK_CZYTA.png

„Becek czyta. Bytomski festiwal literacki dla dzieci i młodzieży”

Gdzie: BYTOM

Kiedy: 14 -17 października 2021

Wydarzenie pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Między 14 a 17 października „Becek czyta. Bytomski festiwal literacki dla dzieci i młodzieży”.

Wspaniałe czterodniowe wydarzenie kulturalne to atrakcja dla dzieci i rodziców. Będą warsztaty dla niemowląt i maluszków powyżej 1. roku życia, atrakcyjne zajęcia dla przedszkolaków oraz starszych dzieci i młodzieży. Przewidziano także wykłady dla dorosłych, m.in. na temat nowych technologii w życiu dzieci i młodzieży, promowania czytelnictwa czy wspierania prawidłowego rozwoju.

Na Festiwalu pojawią się wspaniali twórcy, specjaliści i animatorzy kultury. Poznać będzie można m.in. rodzeństwo Joannę i Michała Rusinków, Barbarę Gawryluk, Yvette Żółtowską-Darską, Wojciecha Mikołuszko, Rafała Witka, Tomasza Samojlika (w połączeniu online), Przemka Staronia i wielu innych. Dzieci będą z pewnością zachwycone spotkaniem z Kicią Kocią, Reksiem czy Żółwiem Franklinem.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie Bytomskiego Centrum Kultury. „Świerszczyk” jest patronem medialnym wydarzenia.

Serdecznie polecamy!

 

1200x1200_swierszczyk_v2.jpeg

Nowa seria komiksów dla najmłodszych!  

Wyd. Egmont

Mój pierwszy komiks 5+” to zupełnie nowa propozycja na polskim rynku. Wszystkie komiksy z tej serii doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale też są idealnymi propozycjami na pierwsze samodzielne lektury. W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami. 

Wspólne czytanie z dzieckiem to wspaniała przygoda. Dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń nie tylko najmłodszym. Może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na ważne tematy. Ma również aspekt edukacyjny – pomaga w nauce czytania, kształtuje styl wypowiedzi, poszerza zasób słów i rozwija wyobraźnię. 
 
"Około 5 roku życia dzieci zaczynają interesować się czytaniem, literami, pisaniem. Pytają, jak wygląda litera, próbują pisać, kreślić, bawić się w czytanie. Jest to najlepszy moment, żeby zacząć rozwijać w dzieciach tę gotowość. Zachęcać je do tego. Pomagać im posiąść tę skomplikowaną czynność. Czytanie to połączenie koordynacji, syntezy i analizy wzrokowo-słuchowej, koncentracji, spostrzegawczości. Wymaga zatem niemałego wysiłku ze strony dziecka, żeby ją opanować. Najlepiej jest to robić w formie przyjemnej zabawy. Żeby dziecko nie czuło i nie było zmęczone musząc uruchamiać i koordynować tyloma obszarami na raz" - podkreśla psycholożka dziecięca, Sylwia Jatczak*
*opis pochodzi od wydawcy
 
 
Magazyn Świerszczyk poleca! 
 
Dla kogo: nieco strasi 5+
 
Do nabycia: TU

 

Zaczarowane przygody Tosi i Franka

Wydawnictwo: Wilga

W opowiadaniach Błażeja Przygodzkiego o pewnym rodzeństwie (Tosi i Franku) czytelnicy znajdą to, co lubią najbardziej: połączenie spraw znanych dobrze z codziennego życia i magii, dostępnej osobom o niezwykłej wyobraźni. Tosia i Franek żyją właściwie tak, jak większość dzieci. Ale ponieważ nie brakuje im fantazji, poznają niesamowite stwory, gości z Kosmosu i magiczne przedmioty. To idealna książka do wspólnego, głośnego czytania. I oglądania ilustracji! Stworzył je - dobrze znany czytelnikom Świerszczyka - Piotr Rychel. 

Dla kogo: najmłodsi 3+

Do nabycia: TU

O Królewnie Żabce i tajemniczym pierścieniu

Wydawnictwo Literatura

Piękna opowieść Joanny Papuzińskiej i barwne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej przeniosą małego czytelnika we wspaniały świat wyobraźni. Oto historia pewnego Bartka, któremu przyśniła się cudna królewna. Czy to był tylko sen? A jeśli tak, to co robi w jego łóżku tajemniczy pierścień, który - po bliższym przyjrzeniu się - wygląda jak maleńka korona, pasująca na głowę żaby? Poznajcie przygody Bartka, Królewny, rudego pieska, burego kotka i innych bohaterów! Książka spodoba się przedszkolakom (i zapewne ich rodzicom...).

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Dla kogo: najmłodsi 3+

Do nabycia: TU

Mlodzi_Przyrodnicy_Rozpoznaje_drzewa_promo_1.jpg

Młodzi Przyrdonicy: Rozpoznaję drzewa

Wydawnictwo: Wilga

Rozszerzenie bestsellerowej serii Młodzi Przyrodnicy.

W książce znalazły się opisy różnych gatunków drzew, które można spotkać w Polsce. Szczegółowa charakterystyka: po czym rozpoznać dany gatunek, korony, liście. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków.

Tekst wzbogacony jest pięknymi, realistycznymi ilustracjami.

*opis pochodzi od wydawcy

Dla kogo: wszystkich miłośników przyrody

Do kupienia: TU

 

graf_2.jpg

Tytuł: „Siedmiomilowe buty. Jak zorganizować wycieczkę z przedszkolakami”

Autor: Ewa Gorzelak

Wydawnictwo: Artur Gorzelak

Autorka książki „Siedmiomilowe buty. Jak zorganizować wycieczkę z przedszkolakami”- nauczycielka przedszkola z 35 letnim stażem pracy – dzieli się swoimi doświadczeniami z wychowawcami najmłodszych dzieci tym, jak wprowadzać młodych ludzi w świat turystyki. Książka będąca zbiorem reportaży z odbytych faktycznie 9 wycieczek z dziećmi w wieku 5-12 lat, jest jednocześnie kopalnią wiedzy o odwiedzanych miejscach i ludziach  z tymi miejscami związanych. Prezentuje ciekawe budowle i interesujące obiekty przyrodnicze. Przybliża nam dzieje zwiedzanych miejsc.

Zamieszczane mapy, zdjęcia, zielniki i czytelnie wkomponowane w tekst dobre rady pozwalają opiekunowi w szybki i prosty sposób zorganizować rodzinną czy przedszkolną wycieczkę całkiem blisko-tuż za ogrodzenie domu lub przedszkola lub znaczne dalej do Łodzi, Krakowa, Torunia, Warszawy, w Góry Świętokrzyskie czy Beskidy.

W starannie opracowanej graficznie książce znalazło się też miejsce na ilustracje i rysunki – kolorowanki  do opowiadanych przez autorkę legend.

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: wszystkich wielbicieli wycieczek! Tych małych i tych całkiem dużych ;)

Do kupienia: TU 

RAZEM_okladka_RGB[1].jpg

RAZEM. W STADZIE, ŁAWICY I CHMARZE

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Pięknie ilustrowana i pełna fascynujących ciekawostek z życia dzikich zwierząt książka o mądrości Matki Natury – dla małych przyrodnicze i przyrodników!

Flamingi łączą się w stada. Wilki żyją w rodzinach, zwanych watahami. W morzach i oceanach natrafimy na liczące tysiące ryb ławice. Co dokładnie dzikie zwierzęta zawdzięczają życiu stadnemu? Jakie są zalety życia w grupie? Przekonajcie się, jak pięknie potrafią żyć RAZEM zwierzęta i jak sprytnie natura to wszystko wymyśliła!

Mieszkająca i pracująca na stałe w Paryżu polska ilustratorka Joanna Rzezak stworzyła popularnonaukową książkę obrazkową, która w przystępny i atrakcyjny sposób pokazuje niezwykłe bogactwo i mądrość przyrody. „Razem” nie tylko przybliża fascynujące informacje z życia dzikich zwierząt, ale także inspiruje dzieci i rodziców do rozmów o potrzebie bliskości i poczuciu wspólnoty. Proste, wysmakowane wykonane zostały w technice stempli.

Książka Joanny Rzezak ukazała się wcześniej we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Premiera: 11 sierpnia 2021

DLA KOGO: dla wszystkich wielbicieli zwierząt :)

DO KUPIENIA: TU

Świerszczyk poleca!

ester4.jpg

Czy to prawda, Ester?

Wydawnictwo Widnokrąg 

Projekt Bliskie,dalekie sąsiedztwo

O dobrych intencjach i złych decyzjach.

W szkole Signe i Ester uczniowie zbierają pieniądze na rzecz dzieci-uchodźców. Organizują pchli targ, ale Ester namawia przyjaciółkę do zdobycia funduszy w inny sposób. Tylko czy Signe odważy się zapukać do drzwi obcych ludzi? Albo zaśpiewać solo? I czy to ma coś wspólnego z żebraniem? Okazuje się, że zbieranie pieniędzy to nie taka łatwa sprawa, a w dobrej wierze można czasem podjąć złe decyzje. Akcja książki nabiera tempa, gdy Signe za namową Ester postanawia przeznaczyć na sprzedaż rzeźbę, która należy do taty, nic mu nie mówiąc…

Ta historia mogłaby wydarzyć się w każdej szkole, także Twojej. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Signe i Ester się poznały, zajrzyj do książki „Jedyna taka Ester”.

Duże litery, krótkie teksty i świetne ilustracje – wspaniała na początek przygody z czytaniem.

 

Książkę polecają:

           

 

Wydanie książki jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby Europejczycy mogli poznawać pisarzy z innych krajów Unii Europejskiej i ich literaturę oraz kulturę.

* Powyższy opis pochodzi od wydawcy

DO NABYCIA: TU

DLA KOGO: starszaki 9-11 lat 

Świerszczyk poleca!

 

 

ZAGADKI_1200X1200_2.png

PROSTE ZAGADKI DLA DZIECI 

Autorzy: Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Wydawnictwo WIR

Proste zagadki przeznaczone są dla dzieci w wieku 3–4 lat oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Powstały, by wspomagać rozwój mowy oraz umiejętności poznawczych. Rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą wnioskowania i logicznego myślenia. Trenują spostrzegawczość i koncentrację. Równocześnie zapewniają dzieciom wspaniałą zabawę w przedszkolu i w domu.

Pudełko zawiera:

- 110 dwustronnych kart,
- 7 kategorii zagadek: pojazdy, owoce, kuchnia, łazienka, pokój, miejsca, różności.

*opis pochodzi od wydawcy

GRA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

DLA KOGO: najmłodsi 3+

DO NABYCIA: TU

Więcej o grze pod linkiem: https://swierszczyk.pl/swierszczyk-poleca/wir-gra 

Polecamy!

 

1200x1200.png

Wydawnictwo PWN

PORADNIK MŁODYCH RATOWNIKÓW ZIEMI

autor: Tomasz Samojlik

Przeznaczone dla młodych czytelników kompendium w formie książki obrazowej, dotyczące całego kompleksu zagadnień związanych z biologią, ekologią, ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i wpływem człowieka na biosferę.

Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami.

Objaśnia terminy z dziedziny ekologii i historii naturalnej w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Ukazuje to, co już wiemy o funkcjonowaniu życia i to, czego dowiedzieliśmy się o pozytywnym i negatywnym aspekcie obecności naszego gatunku na Ziemi: na bazie rysunków, schematów, komiksowych sekwencji, infografik dostosowanych do odbiorcy w wieku szkolnym.

*opis pochodzi od wydawcy

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

DLA KOGO: NIECO STARSI 5+

DO NABYCIA: TU!

ŚWIERSZCZYK POLECA!

rozpoznaje_ptaki_2.jpg

Wydawnictwo WILGA

Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję Ptaki

Pakujcie plecaki i wyruszajcie w plener! Dzięki książce „Młodzi Przyrodnicy. Rozpoznaję ptaki” mali miłośnicy przyrody poznają fascynujące ciekawostki
o ptakach i nauczą się rozpoznawać je w terenie. To świetna zabawa i sposób na aktywne spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.*

*opis pochodzi od wydawcy

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

DLA KOGO: nieco strasi 5+

DO NABYCIA: TU

EL_1200x1200_2.jpg

 

ELFINKI 

Najbardziej zaelfiasty film roku !

Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.

Magazyn Świerszczyk zaprasza do kin na seans! Elfistej zabawy dla wszytskich - dużych i małych!

Dla kogo: najmłodsi 3+ i fani dobrego kina

Więcej informacji: NEXTFILM

Zwiastun:

 

 

 

Macierzanek 1200x1200.jpg

 

MACIERZANEK

Wydawnictwo Literatura

Autor: Joanna Papuzińska

Ilustarcje: Elżbieta Grozew

W porzuconej pod krzakiem puszce po konserwach mieszka Macierzanek. Wierzcie lub nie – ale Macierzanek to prawdziwy skarb, jak lśniąca perła w brzydkiej muszli! Bo z tego Macierzanka to leśny lekarz, leśny aptekarz, leśne pogotowie ratunkowe, a nawet i coś więcej. Kto dał mu leśną pracę? Nie wiadomo, ale ma jej mnóstwo…*

*Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

KSIAŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: najmłodsi 3+

Do kupienia: TU

Polecamy!

 

 

Mruczando 1200x1200.jpg

 

MRUCZANDO

Wydawnictwo Literatura

Autor: Grzegorz Kasdepke 

Zilustrowała: Joanna Kłos

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę).

Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w książce są prawdziwe, inne nie – podobnie jak opisane tu sytuacje. Kamienica kota Dzbanka nie różni się jakoś szczególnie od innych sasko-kępskich kamienic, więc nie ma co jej szukać. Gdyby jednak ktoś się uparł, można ją rozpoznać po dwóch pająkach mieszkających w piwnicy.

Autor 

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: nieco strasi 6+

Do kupienia: TU

Zapraszamy do lektury!

kwadrat2.png

Piezz Band!

 

Poznajcie słuchowisko o niezwykłym zespole. Złożonym z ciekawych świata i przygód zwierzaków!

To historia o sekretnym życiu zwierząt domowych, które postanawiają założyć własny band muzyczny i ruszyć w trasę po Polsce. Przyjmie ona postać multimedialnego słuchowiska wykonanego przez aktorów Teatru Pinokio

rojekt to łącznie 15 odcinków słuchowiska oraz finałowa piosenka wykonana przez muzyczny, jazzujący band. Wszystkie słuchowiska zostaną wyemitowane na antenie Polskiego Radia Łódź oraz Studenckiego Radia Żak oraz będą dostępne na kanale YouTube, Facebooku, Spotify, Soundcloud oraz www.mamatygrys.com

FB-wydarzenie-słuchowisko.jpg

 

BAJKA MUZYCZNA O DOBRYM WILKU

Jak rozmawiać z dziećmi o stereotypach?Jak uczyć je otwartego spojrzenia na innych?Najlepiej… na wesoło!

Fundacja Poszukiwań Artystycznych SZEPTEM od 10 lat realizuje artystyczne projekty dla dzieci: prowadzi Chór Dziecięcy MILLE VOCI, organizuje koncerty i warsztaty. W zeszłym roku powstała książka ”Czy wilk się najeża, gdy spotka nietoperza?”. Teraz trwają nagrania bajki muzycznej na jej podstawie. Scenariusz będzie połączeniem historii o wilku Teodorze z piosenkami z repertuaru Chóru MILLE VOCI.

Opowieść dotyka tematu stereotypów w życiu dziecka, a także tolerancji i przyjaźni pomimo różnic. Inspiracją do jej napisania była piosenka „Wilk Teodor” z repertuaru włoskiego chóru Piccolo Coro  dell’Antoniano, którą w polskiej wersji językowej wykonuje Chór Dziecięcy MILLE VOCI. 

Teodor, którego znamy z piosenki, nie jest zwyczajnym mieszkańcem lasu. Ma już dość swojej stereotypowej roli „złego wilka”. Postanawia znaleźć sposób, aby się z niej wyswobodzić. Jego spotkania z jeżem, nietoperzem Maćkiem czy Rosinką ukazują nam zwykłe sprawy w zupełnie innym świetle.

Scenariusz: Katarzyna Kozłowska

Reżyseria: Bartosz Mazur

Obsada:

Bartosz Mazur (Wilk Teodor)

Joanna Jabłczyńska (Nietoperz Maciuś)

Żaneta Batory-Bylina (Jeż)

Marta Chodorowska (Rosinka)

Przemysław Stippa (Puchacz 1.)

Janusz Nowicki (Puchacz 2.)

Maja Witek (Czerwony Kapturek)

Mira Olczedajewska (Babcia Kapturka)

Wydawnictwo SZEPTEM

Producent: Zofia Krystman

Partnerzy: Świerszczyk, Polskie Radio Dzieciom, Istituto Antoniano di Bologna, Istituto Italiano di Cultura

Planowana data premiery: 20.06.2021

Dla kogo: 6-10 lat

SŁUCHOWISKO OBJĘTE PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Aktualności i informacje o postępach prac: https://www.facebook.com/events/783283815901614

Więcej o słuchowisku i innych działaniach Fundacji na: www.fundacja-szeptem.org.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

email: kontakt@fundacja-szeptem.org.pl

tel. 790-804-340

Dwie rzeki.jpg

MIŃSK MI SIE ŚNI

autor: Magdalena Bernat - Protaziuk

ilustracje: Beata Sajewska

Z okazji 600-lecia miasta Mińsk, powstała nowa, wspaniała książka. Mińsk mi się śni to zbiór wierszy o mieście, jego historii, postaciach z nim związanych, przyrodzie oraz walorach turystycznych. To hołd oddany rodzimej miejscowości. Książka ma służyć promocji miasta, wdrażaniu dzieci w jego historię oraz krzewieniu świadomości społecznej w rozumieniu i odczuwaniu małej ojczyzny. 

To magiczne, pięknie ilustrowane historie. Najlepszy dowód uznania to słowa jedenego z najznamienitszych autorytetów z dziedziny literatury. Przeczytajcie sami:

"Stareńki Mińsk za sprawą tych wierszy olśniewa żywą historią – ciekawostkami historycznymi, które dzisiejszy pejzaż miasta maluje złotymi zgłoskami. Miasto w wierszach staje się dostojne, ciekawe, malownicze i tajemnicze, a zarazem serdecznie bliskie. Nie ma w sobie nic z monotonii, za to wiele z piękna, które, wydobyte przez poetkę, zachwyca i rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Autorka wprowadza swojego czytelnika w najciekawsze miejsca - w Aleję Gwiazd Literatury, której mińskiej bibliotece zazdroszczą dziesiątki potężniejszych książnic rozrzuconych po Polsce, do pracowni artystów, na miejskie targowisko, do pracowni zegarmistrza i jubilera, do parku, nad rzekę, do kościoła Najświętszej Panny, do pałacu, na rynek, pod rzeźbę Himilsbacha...Wędrówkom po miejscach, wydarzeniach i słowach towarzyszą w wierszach spotkania z najznamienitszymi mińskimi postaciami – Michałem Andriollim, Janem z Gościańczyc czy Anną Mińską.Mądra, piękna rodzinna lektura, w której czytelniczym wzruszeniom towarzyszy szczery uśmiech autorki, rozmiłowanej w swoim mieście pisarki.”

prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński

Uniwersytet Warszawski

Instytut Literatury Polskiej

 

cdmockup_2.png

DZIECI PRZEZ CAŁY ROK

Magazyn Świerszczyk poleca na Dzień Matki i nie tylko! :)

„Dzieci przez cały rok” to wyjątkowa płyta, której adresatem jest cała rodzina. Kompozytor Krzysztof Kawecki skomponował muzykę pogodną i „wpadającą w ucho”, która w połączeniu ze wspaniałymi tekstami Marcina Brykczyńskiego stworzyła piosenki o wyjątkowym klimacie.

Okazji do wspólnego świętowania i śpiewania jest wiele, zaczynając od Dnia Matki, przechodząc kolejno do Dnia Dziecka, a kończąc na Walentynkach. Na płycie czeka więc na Was 15 utworów, po które może sięgnąć każdy, kto szuka wartościowych i pięknych piosenek.

Założeniem twórców było, aby każdy znalazł na niej utwory, które zaliczy do swoich ulubionych. A piosenki na tej płycie przemówią nie tylko do małych, większych i całkiem dużych dzieci, ale także do tych, które mają już siwe włosy. Mogą ich słuchać wszyscy. Mogą też, korzystając z załączonych tekstów, zaśpiewać je razem z wykonawcami. Zapraszamy do słuchania w dowolnie wybranej chwili, przy dowolnie wybranej okazji związanej z tekstem piosenki. Ta płyta kręci się przez cały rok – okrągły rok z piosenką.*

Wydawca płyty” Agencja Fonograficzna KJK Music                                                             

Płyta dostępna już 19 maja w salonach Empik

Do kupienia: TU

Dla kogo: Wszyscy (dzieci i dorośli)

Więcej informacji: https://www.facebook.com/dzieciprzezcalyrok/ 

*Opis pochodzi od Wydawcy

Smog_Patronat.png

CO ZROBIĆ Z TĄ CHMURĄ SMOGU?

WYDAWNICTWO ADAMDA

Dlaczego konieczne jest częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej, poruszanie się na rowerach, hulajnogach zamiast z samochodów?  Co daje angażowanie się i inicjowanie lokalnych, sąsiedzkich akcji zmierzających do poprawy i monitorowanie jakości powietrza? Jak uświadamiać zagrożenie  niesione przez smog i rozpowszechniać wiedzę o przyczynach smogu wśród znajomych i rodziny?

O tym wszystkim dowiecie się z książki Co zrobić z tą chmura smogu? Wydanej przez Wydawnictwa Adamada i Części Proste.

To ważna książka, którą objęliśmy naszym patronatem!

Dla kogo: starszaki 6+ 

Do kupienia: TU

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

 

Kaktus dobry pies 1200x1200 OK 150.jpg

KAKTUS DOBRY PIES

WYDAWNICTWO LITERATURA

Kaktus, wielki rudy kundel w typie labradora, trafił do Weroniki ze schroniska. Smutny, zabiedzony psiak w nowym domu od razu odżył i mocno pokochał nową rodzinę.
Na Kaktusa zawsze można liczyć! Ten mądry pies pociesza dziewczynkę, gdy jest chora, broni przed podwórkowymi łobuzami i odnajduje jej plecak z foczką. Jest prawdziwym przyjacielem. A że przy tym nieco szalonym i niesfornym – to tylko dodaje mu uroku! Teraz i Ty możesz się z nim zaprzyjaźnić. 
 
"Kaktus, dobry pies" - Barbara Gawryluk; ilustr. Marta Kulesza
Wydawnictwo Literatura, maj 2021
 
*Opis pochodzi od wydawcy
 
KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

DLA KOGO: NIECO STARSI 5+

DO KUPIENIA: TU

 

bałtyk2.jpg

SKOK PRZEZ BAŁTYK

Wyd. Widnokrąg 

Fascynująca wyprawa nad polskie morze, a nawet dalej, hen, hen w głębiny. Czas na morrrskie opowieści!

Ania spędza wakacje na plaży nad Bałtykiem. Dziewczynka ma wspaniałą wyobraźnię, więc w jej głowie wszystko wokół ożywa. Czasem słyszy głos wiatru, a innym razem – znanych aktorek z magazynu, który czyta mama. I wcale się nie nudzi, bo, co chwilę znajduje w piasku ciekawe znaleziska. A to muszlę w kształcie serca, w której – jak się okazuje – mieszka zakochany małż, Rogowiec Bałtycki, a to Omułka, a to ślimaczka. Jej mama jest biologiem, więc zna odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące nadbałtyckiej fauny i flory, mimo że Ania zadaje naprawdę wiele pytań, a do rozmowy czasem wtrącają się wspomniane aktorki.

Gdy w pewnym momencie silniejszy podmuch wiatru porywa piłkę Ani, czytelnik razem z nią rozpoczyna podróż przez morskie wody… Ciekawe, czy dotrze na drugą stronę? A może jeszcze dalej? I kogo spotka na swojej drodze?

Książka Skok przez Bałtyk jest owocem współpracy dwóch gdańszczanek, Moniki Milewskiej i Natalii Uryniuk. Obie silnie związane z morzem, zafascynowane jego mieszkańcami i tajemnicami stworzyły opowieść, która uwodzi zarówno tekstem, jak i obrazem już od pierwszych stron. Lekka, pełna morskich ciekawostek, małych i dużych stworzeń oraz słownych gagów opowieść ukazuje środowisko polskiego morza jako fascynujący świat, który ma do zaoferowania o wiele więcej, niż słoneczne i morskie kąpiele, zachęca do odkrywania nieznanego i puszczenia wodzy wyobraźni.

*powyższy opis pochodzi od wydawcy

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: starszaki 6+

Do kupienia: TU

Tatry 4 1080px.jpg

TATRY PRZEWODNIK DLA DUŻYCH I MAŁYCH

Wydawnictwo Literackie

Tatry to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego - Paweł Skawiński, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski.  

*opis pochodzi od wydawcy

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: nieco starsi 5+ i wszyscy miłośnicy gór

Do kupienia: TU

 

1200x1200b.jpg

Płyta: Muzykalne przedszkolaki
Chcemy Wam podpowiedzieć, że są one świetnym sposobem na umuzykalnianie dzieci i ich ogólny rozwój. Dlaczego? Nasze nagrania wyróżniają się oryginalnymi jazzowymi opracowaniami, zaskakującą harmonią i brzmieniem prawdziwych instrumentów. Są wierne oryginalnej melodii i tekstowi.
Dwanaście wybranych przez nas piosenek wykonanych przez polskich muzyków jazzowych to świetna alternatywa dla komputerowo brzmiących produkcji, które zalewają internet. Nagrania w postaci, którą Wam prezentujemy wpływają niezwykle pozytywnie na rozwój słuchu i muzykalności dzieci.
Bądźmy wierni autentycznemu brzmieniu muzyki! Niech nasze maluchy słuchają prawdziwych instrumentów i ludzkich głosów.
 
Z muzyczym pozdrowieniem,
Basia Jagodzińska-Habisiak
producent płyty

pszczoly.jpg

W IMIENIU PSZCZÓŁ

Pasieka samkulskich

Pszczoły i ich wpływ na życie człowieka znane są już od starożytności. A mimo to nadal ich świat pozostaje dla człowieka mało znany. Z czego to wynika? Być może z tego, że edukacja o pszczołach jest uproszczona do zapylania kwiatów i dawania miodu. Pasieka Smakulskich uważa, że o świecie pszczół powinno się mówić dużo więcej i warto pokazywać go dzieciom. Bajka W imieniu pszczół robi to w sposób prosty i interesujący dla dzieci i ich rodziców. W dbałości o przyszłość naszą i naszych dzieci, powstała bajka edukacyjna, która oswoi dzieci z pszczołami, powie im jakie są ważne oraz nauczy je… pomocy pszczołom. Bo każdy może pszczołom pomóc :) !

Edukację oraz postawę proekologiczną warto szerzyć od najmłodszych lat. W najprzyjemniejszej dla dzieci formie, chcielibyśmy opowiedzieć im o:

 • “bąkach”, które będąc pszczołą, wcale nie są samcem popularnej pszczoły miodnej
 • małych żuczkach, z którymi walczy każdy pszczelarz
 • domach dla pszczół, które możesz wraz z dzieckiem postawić w ogródku
 • miodzie i innych produktach pszczelich.

Ta pierwsza bajka o pszczołach napisana przez pszczelarza podbija serca dzieci. Napisana z miłości i pasji do najważniejszych owadów na świecie.

Książka objęta patronatem medialnym magazynu Świerszczyk!

Do nabycia: TU

Dla kogo: Nieco starsi 5+

Jestem duzym tata 1200x1200.jpg

JESTEM DUŻYM TATĄ, ALE CZASAMI UDAJE KOTA

Wydawnictwo Literatura

Mała i jej tata wybierają się na wakacje na wyspę Bornholm. Co im się przydarza? Zwykłe rzeczy: rejs w czasie sztormu, spacer plażą o północy, spotkanie z chłopcem o rybim ogonie, wyprawa rowerem wodnym na pełne morze... Dołączcie do nich i spędźcie tydzień na Bornholmie – wśród jaskółek, morskich fal i zabawnie snutych opowieści.

Ta kameralna, prosto opowiedziana historia spodoba się miłośnikom „Dzieci z Bullerbyn”.  Obydwie książki łączy spora dawka uśmiechu i trafne opisy drobnych, codziennych sytuacji, z których wynikają całkiem niebłahe pytania.

*Opis pochodzi od wydawcy

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: nieco starsi 5+

Do kupienia: TU

Post_nowość_1200x1200.png

PRZEWODNIK DLA AUDIOKULTURALNYCH

Wydawnictwo Adamada

To, co słyszymy dookoła, to świat dźwięków. Niektóre z nich są miłe – jak szelest liści, czy odgłosy ptaków, a inne szkodliwe i drażniące, jak odgłosy silników samochodowych, czy pracujących maszyn. Co zrobić, żeby ich unikać, jakie mamy prawa (i obowiązki) we wspólnej przestrzeni dźwiękowej, tego wszystkiego – i jeszcze więcej – dowiesz się z książki Przewodnik dla audiokulturalnych wydanej nakładem wydawnictwa Adamada.*

*Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: starszaki 8+

Do kupienia: TU

O kroliczku Wedrowniczku 1200x1200.jpg

O KRÓLICZKU WĘDROWNICZKU

Wydawnictwo Literatura

Zosia z tatą w pośpiechu wysiedli na przystanku. Drzwi autobusu zamknęły się z sykiem, pojazd ruszył – i tak Króliczek został Króliczkiem Wędrowniczkiem.

Wciśnięty w kąt, sam wśród obcych, aż ciarki przeszły po pluszowych pleckach.Ale wokół tylu ciekawych ludzi, szybko wciągnęło Króliczka to podróżowanie.Tymczasem Zosia rozpoczęła akcję poszukiwawczą.

Wkrótce wiele osób zaangażowało się w poszukiwania pluszaka. Myślicie, że takie zbiegi okoliczności, łańcuch dobrych ludzi, o jakich tu przeczytacie, to tylko w bajkach dla dzieci? Może i tak, ale akurat ta historia przytrafiła się małej Zosi naprawdę!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: najmłodsi 3+

Książka do kupienia: TU

Kos przygody Bruma i Gruma baner 1200x1200.jpg

PRZYGODY BRUMA I GRUMA

Wydawnictwo Literatura

Rok Stanisława Lema trzeba odpowiednio uczcić. Wie o tym wyd. Litertura szykując dla najmłodszych czytelników kosmiczny smaczek. Książka o niezwykłych przygodach dwóch przyjaciół - tytułowego Bruma i Gruma.

Kosmiczni zieloni przyjaciele wyruszą w podróż, zbłądzą i przeżyją ciekawe przygody. Co pchnęło do podróży? Monotonia życia na ich planecie. Czy ich życie nabierze rozpędu? Tak jak sklecona własnoręcznie kosmiczna rakieta? Kogo spotkają na swej drodze? Czy zatęsknią za swoim małym domem i rutynie od któej uciekli?

Przekonajcie się sami sięgając po nowość wydawnictwa Literatura :)

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: starszaki 8+

Do kupienia: TU

 

Grafika_patronat_1200x1200px.png

SAM I WATSON PATRZĄ SERCEM

Wydawnictwo Adamada

Małego człowieka łatwo przerazić tym, co życie przynosi niekiedy innym ludziom. Kiedy zdarzy się wypadek i ktoś w otoczeniu dziecka zostanie poważnie okaleczony, może ono zareagować strachem lub niechęcią... Wtedy dobrze jest pójść za radą mądrego kota. Książka o tym, czym jest strach przed innością i jak na bliskich patrzeć sercem.

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: nieco starsi 5+

Do kupienia: TU

mrumur cala seria.jpg

"MRU MRU i Jagoda" oraz "MRU MRU i Gwiazda"

Wydwanictwo Widnokrąg

Niezywkła seria od wydawnictwa Widnokrąg. Już od 30 marca 2021r. dostępne w sprzedaży są dwie nowe książki z przygodami niezwykłej niedźwiedziczki o imieniu MRU MRU. Obie książki objęte są patrontem magazynu ŚWIERSZCZYK!

Więcej o poszczególnych książkach na dedykowanych podstronach:

https://swierszczyk.pl/swierszczyk-poleca/mru-mru-i-jagoda 

https://swierszczyk.pl/swierszczyk-poleca/mru-mru-i-gwiazda 

Pięknie ilustrowane opowieści, stanowią trylogię przygód młodej niedźwiedziczki. Każda z krótkich historyjek warta jest poznania, bowiem skrywa odpowiedzi na ważne pytania. Książki fińskiej autorki Kaisa Happonen to wciągające opowieści, uświadamiające najmłodszych, że bycie innym nie oznacza bycia gorszym. Wyjście przed szereg, czy zejście z utratego szlaku czasem może stać się podwaliną do przeżycia najlepszych przygód i doświadczeń. Książki budują poczucie własnej wartości najmłodszych. Pozwalają dziecku lepiej poznać siebie i zrozumieć, że nie wolno bać się realizować własnych marzeń.

Do kupienia pod linkiem: TU

SŁONIK CHCE MIEĆ ZWIERZĄTKO_kwadrat_.jpg

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, a my mamy dla Was teatralne słuchowisko od @Fundacja Artystyczna Młyn! Odcinka „SŁONIK CHCE MIEĆ SWOJE ZWIERZĄTKO” można posłuchać bezpłatnie przez cały tydzień na kanale YouTube Teatru MŁYN →https://youtu.be/zjZfN6x_M2o

To kolejna część znanego Wam już cyklu słuchowisk „SŁONIK W DOMU” dla dzieci i rodziców. Tym razem Słonik i Tata znajdują małego, rozczulającego pisklaczka… Czy Słonik będzie mógł się nim zaopiekować? W słuchowisku usłyszycie, jak zwykle, aktorów Teatru MŁYN: siostry Fijewskie i Jarosława Boberka.

To nie koniec dobrych wieści: Wszystkie udostępnione do tej pory przygody Słonika można teraz pobrać w formie wygodnego pakietu do słuchania offline. Pakiety słuchowisk dostępne w dziale „Dzieci” po zarejestrowaniu się na platformie MŁYNOTEKA pod tym linkiem → https://bit.ly/3rjoDs7

Zapraszamy do słuchania!

FB - 1200 x 900.jpg

"SMOKI"

wydawnictwo DRAGON

Poznaj fascynujący świat mitycznych bestii!

Skąd się wzięły smoki? Czym - lub kim - tak naprawdę są? I dlaczego od wieków fascynują ludzi na całym świecie?

Jedna są szlachetne i pomocne a inne - groźne i niebezpieczne. Kryją się w głębinach mórz i oceanów, zamieszkują mroczne jaskinie i niedostępne szczyty gór. Niektóre potrafią latać, inne pływać, jeszcze inne pełzają jak węże. Ale wszystkie posiadają nadprzyrodzone moce.

Ta przepięknie ilustrowana księga smoków zaprowadzi cię prosto do ich niezwykłego świata. Znajdziesz tu szczegółowe opisy najważniejszych gatunków smoków z całego świata. Poznasz najciekawsze legendy i podania dotyczące tych magicznych stworzeń. Dowiesz się, jak je rozpoznać, wyśledzić, schwytać… albo narysować.

Wejdź do magicznej krainy smoków i zobacz najbardziej niesamowite ziejące ogniem stwory z każdego zakątka świata. Tylko uważaj na ogniste podmuchy!

Opis pochodzi od wydawcy.

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk !

Do kupienia: TU 

Wydawca: Dragon

Premiera: 24.03.2021

Autor: Tamara Macfarlane

Ilustacja: Alessandra Fusi

Dla kogo: 5+

 

 

TO_wiersz.jpg

"Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy"

wyd. Tekturka

Premiera 19.03.2021!

Kto odpowie na ogłoszenie smutnej gąbki? I czy znajdzie się jakaś woda chętna na umycie pewnej brudnej stopy?

„Ogłoszenia…” to zbiór zabawnych wierszyków, pomyślanych tak, by przypominały zwyczajne ogłoszenia. Tylko że tu jest śmiesznie, zaskakująco i abstrakcyjnie, a między poszczególnymi wierszykami istnieje wiele powiązań i zagadkowych ścieżek. Czy odkryjesz je wszystkie?

Opis pochodzi od wydawcy.

Książka pod patronatem Magazynu Świerszczyk!

Do kupienia: TU

Dla kogo: 4+

 

20210308_105148.jpg

Seria o zwierzętach wyd. Esteri

W serii ukazały się cztery tomy o niezwykłych umiejętnościach zwierząt. Czy zwierzęta potrafią leczyć się same? Które z nich ma najpiękniejszy głos? Czy las można nazwać filharmonią? Czy jest lepszy budowniczy od mrówki? Które zwierzę podróżuje najwięcej? Na te i wiele innych pytań ciekawy czytelnik odpowiedź znajdzie między kartami serii o zwierzętach. Warto przekonać się, że otaczający Nas świat skrywa jeszcze wiele tajemnic i ciekawostek!


Książki do nabycia na stronie wydawcy wyd. Esteri:

https://esteri.pl/ksiazka/zwierzeta-lekarze

https://esteri.pl/ksiazka/zwierzeta-podroznicy

https://esteri.pl/ksiazka/zwierzeta-muzycy

https://esteri.pl/ksiazka/zwierzeta-architekci

gra.jpg

Gra MIJAMY SIĘ JUNIOR!

Gra „Mijamy się Junior” powstała z myślą o tworzeniu świetnych relacji i umacnianiu więzi. Polecana jest dla rodzin, grup znajomych oraz psychologów, pedagogów, terapeutów jako idealne narzędzie wspierające proces terapeutyczno-diagnostyczny.

W grze może brać udział od 2-5 graczy w wieku od 5 lat.

Gracze poznają postać  przybysza z kosmosu o imieniu Czułek. Pojawia się on na naszej planecie z misją poznania ludzi i ich zachowań. Mija ich i przygląda się z wielkim zaciekawieniem. Ma mnóstwo pytań i wątpliwości. Nie rozumie, co czują ludzie. Dlaczego mają domy, przyjaciół, zakładają rodziny. Potrafią śmiać się i płakać, krzyczeć, kłócić  i przytulać. Dlaczego coraz mniej ze sobą rozmawiają i coraz mniej o sobie wiedzą? Czułek musi to wszystko zrozumieć, a My podczas gry możemy mu w tym pomóc, odpowiadając na nurtujące go pytania.

Cele gry:

 • wzmacnianie więzi z rodziną,
 • budowanie relacji i lepsze poznanie się graczy,
 • rozpoznawanie i nazywanie emocji u siebie i innych,
 • nauka akceptacji poprzez dostrzeganie u innych graczy różnic w rozumieniu świata, zachowań, uczuć, poglądów,
 • uwalnianie się od napięć, emocji, stresu,
 • wyrażanie stanów psychicznych i uzewnętrznianie emocji,
 • rozwijanie koncentracji, spostrzegawczości i uważności,
 • rozwijanie fantazji, kreatywności i pobudzenie do aktywności.

opis pochodzi ze strony wydawcy - https://mijamysie.com/ 

Do kupienia pod linkiem: TU.

 

Chichotek_04_fot_Przemysław Szatkowski.jpg

Wydarzenie teatralne – CHICHOTEK ODWIEDZA PRZEDSZKOLE

Jak w czasie pandemii bezpiecznie wprowadzić przedszkolaki w świat teatru?

Spektakl „CHICHOTEK” może teraz przyjechać w wersji online do przedszkola (lub szkolnej zerówki) Twojego dziecka. Nie jest tylko odtwarzaną rejestracją przedstawienia, lecz wydarzeniem dziejącym się tu i teraz, pod kierunkiem aktorki lub animatorki i – co najważniejsze – z udziałem dzieci, bez których pomocy bajka nie może się toczyć... !

Aby pomóc malutkiemu jak dłoń Chichotkowi, który dla swojego króla Chichota wyruszył w niebezpieczną podróż na Górę Strachów po lekarstwo, dzieci m.in:

- uczą się piosenki i tańca „na odwagę”,

- poszukują zaginionych kamyczków (które wcześniej zostają ukryte w sali przedszkolnej),

- tworzą własną kukiełkę na wzór głównego bohatera – Chichotka.

W ten sposób mają okazję w pozytywny sposób wpływać na losy postaci scenicznych i stawać się „częścią bajki”. Takie doświadczenie wzmacnia poczucie podmiotowości i własnej sprawczości oraz rozwija kreatywne podejście do siebie i świata.

KORZYŚCI DLA DZIECI:

- udział dzieci w wydarzeniu teatralnym o wysokiej jakości artystycznej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, mimo ograniczeń związanych z COVID-19;

- kontakt z aktorami lub animatorami dzięki wydarzeniu nie tylko odtwarzanym, ale – jak prawdziwy spektakl teatralny – dziejącym się "tu i teraz";

- zaangażowanie dzieci nie tylko jako odbiorców, ale również jako twórców, wpływających w pozytywny sposób na losy postaci scenicznych i w ten sposób stających się „częścią bajki”;

- zachęta do rozpoznawania, nazywania i mądrego wyrażania własnych emocji;

- integrujące doświadczenie dla całej grupy.

Jak umówić Chichotka na przyjazd do Twojej klasy lub grupy, dowiesz się też ze strony wydarzenia „CHICHOTEK ODWIEDZA PRZEDSZKOLE”https://bit.ly/3bAbWTO

Kilka_niedużych_historii_postFB_patronat.png

KILKA NIEDUŻYCH HISTORII

Te bardzo współczesne opowieści uczą wrażliwości i empatii. Autorka otwiera czytelnikom oczy i serca, stawiając ich przed ważnymi dla nich sprawami: jak ciężko być młodszym bratem, co czuje „człowieczek” wyśmiewany przez kolegów, czy dobrze być rozpieszczoną jedynaczką, jak przeżyć wyprowadzenie się najlepszej przyjaciółki do innego kraju. I pokazuje, że najważniejsza jest próba wzajemnego zrozumienia.

To piękne, wzruszające i mądre opowiadania, które mogą posłużyć jako punkt wyjścia do rozmowy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Pozycja objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Wydawnictwo: Adamada

Premiera 25.02.2021

Autor: Katarzyna Wasilkowska

Ilustracja: Joanna Rusinek

Oprawa: Twarda

Strony: 72

Dla kogo: Nieco starsi 5+

Do kupienia: TU

Pod_tym_samym_niebem_postFB_patronat.png

POD TYM SAMYM NIEBEM

Przyjaźń jest bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka. Zdarza się, że zawiązana w dzieciństwie potrafi przetrwać całe życie. Ale co zrobić, kiedy przyjaciel mieszka na drugim końcu świata? Dowiesz się z książki Roberta Vescio „Pod tym samym niebem”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ADAMADA

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Pozycja objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Wydawnictwo: Adamada

Premiera 18.02.2021

Autor: Robert Vesicio

Ilustracja: Nicky Johson

Oprawa: Twarda

Strony: 32

Dla kogo: Najmłodsi 3+

Do kupienia: TU

 

KWADRAT_DO_PROMOCJI_Świwrszczyk.jpg

 

ZOBACZ JAK SOBIE WYOBRAŻAM

Fundacja Artystyczna Młyn zaprasza przedszkolaki i ich rodziców do udziału w programie „ZOBACZ, JAK SOBIE WYOBRAŻAM”. Jego ideą jest wsparcie dziecka w roli inicjatora własnych – bazujących na wyobraźni zabaw – poprzez uwagę i aprobatę rodzica. Na program składają się scenariusze i filmiki udostępnione na platformie MŁYNOTEKA.

 

Odizolowane od rówieśników dziecko często dośw