W najnowszym numerze

W nowym numerze magazynu „Świerszczyk Znajdź różnice” nurkujemy i uważnie rozglądamy się w głębinach oceanów.

003764_okladka_ZnajdzRozniceOcean_6_23_bezKod (1) (1).jpg

Pierwsza część magazynu przedstawia bogactwo podwodnej fauny i flory w rozmaitych wciągających aktywnościach. Dziecko może porównywać kształty, poznawać rozmaite gatunki, a przy okazji ćwiczy pamięć wzrokową, spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

ZR1.png

We wszystkich wydaniach magazynów z rodziny „Świerszczyka” zwracamy uwagę na piękno przyrody i potrzebę chronienia środowiska. W „Świerszczyku Znajdź różnice” dziecko także dostanie dawkę edukacji ekologicznej.

ZR2.png

W numerze znajdują się wyszukanki o różnym stopniu trudności. Przy niektórych trzeba dobrze wytężać wzrok, by znaleźć wszystkie różnice między obrazkami! To cenna nauka, bo pomaga dziecku patrzeć na treść krytycznie, uważnie i wnikliwie. Czasem różnicą jest inny obrys, czasem inny kolor, a czasem brak jakiejś części całości. Takimi prostymi zabawami rozpoczynamy naukę krytycznego myślenia i wyciągania wniosków.

ZR3.png

W środku wydania znajduje się wciągająca gra planszowa „Zwinne rybki”. Gracze mają za zadanie przeprowadzić ławice rybek z jednej strony planszy na drugą. Kto będzie najszybszy?

ZR4.png

W drugiej części magazynu nadal pluskamy się w oceanie, ale w scenerii zgoła baśniowej. Znajdziecie tu magiczne stworzenia i bajkowe motywy. I mnóstwo związanych z nimi aktywności!

ZR5.png

Dla dziecka to dobra zabawa, a dla rodziców – wsparcie w edukowaniu, rozwijaniu umiejętności i ciekawa baza do prowadzenia obserwacji. Można zauważyć, w jakich zadaniach dziecko czuje się jak ryba w wodzie, a które sprawiają mu więcej trudności. Dorosłym określenia miejsca (np. „nad”, „pod”, „pomiędzy”) nie sprawiają raczej kłopotu, ale dzieci dopiero uczą się je rozumieć i odruchowo stosować.

ZR6.png

„Świerszczyk Znajdź różnice” znajdziecie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!

Od teraz dostępny również w PRENUMERACIE!