W najnowszym numerze

003760_okladka_ZnajdzRoznice_2_23bezkod.png

W nowym numerze magazynu Świerszczyk „Znajdź różnice” odwiedzimy lasy równikowe. Ileż tam ciekawych zwierząt, przepięknych kwiatów, ile kształtów, kolorów i zaskakujących szczegółów! Wszystko to możecie baaardzo dokładnie obejrzeć na ilustracjach.

rozkl 1.jpg

Aktywności w Świerszczyku „Znajdź różnice” to połączenie zabawy z edukacją. Czasem trzeba porównać kształty, pogrupować elementy, znaleźć podobieństwa albo policzyć powtarzające się motywy. To dobry początek nauki matematyki. W tym numerze pomogą w niej między innymi leniwce.

rozkł 2.jpg

Niby takie same, a jednak… Bystre oko znajdzie w niemal identycznych obrazkach różnice. Im więcej takich zadań (prostych i przyjemnych w rozwiązywaniu), tym lepiej rozwija się u dziecka spostrzegawczość. Podobnie jest zresztą z umiejętnością wnioskowania, korzystania ze wskazówek, logicznego myślenia – w tym numerze znajdziecie mnóstwo zadań, które pozwalają je ćwiczyć.   

rozkl 3.jpg

W środku numeru jak zwykle czeka gra planszowa. Tym razem jej tematem jest wyprawa do Amazonii, a bohaterami stworzenia tak cudowne jak kapibara, tapir czy koliber. Granie w gry planszowe to doskonały trening wielu kompetencji społecznych i poznawczych.

rozzkl 4.jpg

Barwne i piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię. Wspaniale będzie przenieść się w marzeniach do tropikalnego lasu, zabawić w podróżników, odkrywców, badaczy. Wbrew pozorom taka prosta zabawa jest niebywale rozwijająca i stymuluje mózg dziecka lepiej, niż cyfrowe efekty.

rozkl 5.jpg

Poszczególne aktywności to nie tylko uczta dla oczu i dobra zabawa, ale także porcja wiedzy biologicznej. Dziecko ma możliwość poznać fascynujące zwierzęta i ich zwyczaje.