W najnowszym numerze

W nowym numerze magazynu Świerszczyk ZNAJDŹ RÓŻNICE wyruszamy do Australii. Poznamy zwierzęta typowe dla tego kontynentu: koale, emu, kangury, dziobaki, wombaty, psy dingo i wiele innych wspaniałych stworzeń.

okladka.jpg

Szukanie różnic między dwoma obrazkami to bardzo dobry trening pamięci wzrokowej, potrzebnej przy nauce pisania, czytania, przy przepisywaniu z tablicy, szkicowaniu schematów i map… Dziecku, które ćwiczy pamięć wzrokową, łatwiej jest wykonywać wiele szkolnych zadań.

1.png

Będzie okazja, by lepiej poznać zwyczaje diabłów tasmańskich, przyjrzeć się lotopałance, kolczatce i niełazowi wielkiemu. Już same nazwy tych zwierzaków wzbudzają ciekawość!

2.png

Szukając różnic i podobieństw dziecko poćwiczy spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Trzeba dobrze przyjrzeć się wszystkim detalom, porównać kształt dziobów i ogonów, kolory, kształty i odległości.

3.png

Koale to jedne z takich zwierzaków, którym można się przyglądać bez końca. Puchate, zabawne, urocze i bardzo przytulaśne koale znajdziecie w wielu miejscach tego wydania magazynu.

4.png

Oprócz rozmaitych aktywności w numerze znajdziecie także grę planszową. To nie tylko dobra zabawa, ale także trening myślenia strategicznego!

5.png

Zanurkujemy także w wody opływające australijskie brzegi, by podziwiać rafę koralową. Przy okazji – trochę ją posprzątamy, by nadal była piękna i dawała schronienie morskim stworzeniom.