W najnowszym numerze

Zapraszamy do magicznej krainy! Spotkacie tu bohaterów najbardziej znanych baśni: Calineczkę, Brzydkie Kaczątko, Małą Syrenkę ,Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i wielu innych!

ZR okladka.jpg

Każdej wyszukiwance, zagadce i łamigłówce zamieszczonej w najnowszym numerze kwartalnika „Świerszczyk Znajdź różnice” towarzyszą postaci z klasycznych baśni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. To zapowiedź mnóstwa bajecznej zabawy!

rozkladowka 6-7.jpg

Przyjemna atmosfera zabawy sprzyja ćwiczeniu koncentracji uwagi. W świecie nieustannie napływających cyfrowych bodźców wszak trudno nauczyć się, jak skupiać ją na dłużej. Czasopismo pomaga w rozwijaniu tej ważnej umiejętności.

rozkladowka 14-15.jpg

Aktywności różnią się stopniem trudności. Niektóre stanowią lekką rozgrzewkę, inne będą nie lada wyzwaniem. Dzięki temu kształtują w dzieciach wytrwałość . Maluchy uczą się, że warto wytężyć wzrok i poświęcić więcej czasu, by znaleźć rozwiązanie łamigłówki. Nagrodą jest poczucie satysfakcji.

rozkladowka 16-17.jpg

Łamigłówki są też okazją do nauki rozumienia i posługiwania się określeniami miejsca (m.in. „nad”, „pod”, obok”). Dorośli używają tych określeń odruchowo, ale dzieci potrzebują ćwiczeń w ich właściwym stosowaniu.

Kolorowe ilustracje zawierają dużą liczbę szczegółów i sprzyjają skupianiu uwagi na dłuższą chwilę. To szczególnie ważne, gdy dziecko ma częstą styczność z migoczącymi ekranami. Analogowa zabawa pozwala na wycieszenie i uspokojenie emocji.

rozkladowka 34-35.jpg

Zabawne, zrozumiałe także dla młodszych dzieci, polecenia zachęcają do wykonywania zadań. Podtrzymywaniu motywacji służą także kolorowe i pełne szczegółów ilustracje autorstwa artystki i ilustratorki Anity Graboś.

rozkladowka 42-43.jpg

„Świerszczyk Znajdź różnice” znajdziecie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!

Kwartalnik jest dostępny również w PRENUMERACIE!