Krzyżówki i łamigłówki

Magazyn „Świerszczyk KRZYŻÓWKI I ŁAMIGŁOWKI” cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród dzieci i rodziców. Na 48 stronach Czytelnicy mogą znaleźć prześmieszne i rozwijające aktywności, pomagające ćwiczyć kompetencje językowe u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Krzyżówki, rebusy, wykreślanki i zadania logiczne to wartościowa rozrywka i nauka przez zabawę.

Krzyzowki_570x380.jpg 

Autorką większości aktywności w KRZYŻÓWKACH I ŁAMIGŁÓWKACH jest wybitna pisarka i poetka tworząca dla dzieci – Małgorzata Strzałkowska. Niedawno dołączyły do niej Pola Makowska i Karolina Haka – Makowiecka. Dzięki ich talentowi i biegłości językowej, treści proponowane dzieciom są najwyższej jakości. Za szatę graficzną odpowiada wspaniały artysta Piotr Nagin, znany Czytelnikom „Świerszczyka” z rubryk „Krzyżówkowo” i „Wyszukanka łośka Tośka”. Gry wymyśla znakomity autor i kreator nowych pomysłów, Filip Haka.

Na wyszukiwaniu, dopasowywaniu i odgadywaniu można spędzić wiele godzin, np. w podróży, w poczekalni u lekarza albo w leniwe popołudnia i wieczory. Rozwiązywanie krzyżówek to dobra zabawa wyciszająca przed nocnym odpoczynkiem. Może być także okazją do rodzinnych rozmów o pięknym i trudnym języku polskim.

Krzyzowki_570x380 2.jpg

 

Co dają dziecku aktywności z magazynu Świerszczyk KRZYŻÓWKI I ŁAMIGŁÓWKI”?

  • uczą spostrzegawczości, koncentracji uwagi i precyzji;
  • poszerzają zasób słów i skłaniają do znajdowania nazw dla symboli wyrażonych na ilustracji oraz ich synonimów;
  • pomagają w nauce literowania i sylabizowania, oswajają z ortograficznym zapisem rzadziej używanych wyrazów;
  • rozwijają kompetencje językowe, a także umiejętność rozumienia kontekstu, żartu, metafory. Dzięki temu angażują obie półkule mózgu i wspierają współpracę między nimi;
  • rozwijają wiedzę o świecie, stanowią także podstawę do namysłu nad pojęciami abstrakcyjnymi, takimi jak patriotyzm, historia, wartości, wspólne dobro.

 

Sprawdźcie, jaką przyjemność sprawia rozwiązywanie zadań w KRZYŻÓWKACH I ŁAMIGŁÓWKACH! Magazynu szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych.

Możecie także zamówić prenumeratę magazynu albo prenumeratę łączoną ze „Świerszczykiem”.

 

Obejrzyj

Zamów prenumeratę