Świerszczyk Reporter

Świerszczyk Reporter

Już jest! Drugi numer wydania specjalnego „Świerszczyk Reporter” czyli 58 stron popularno-naukowych zabaw, aktywności, tekstów, komiksów oraz wciągająca gra planszowa dla miłośników przyrody.

 

 

 

Głównymi bohaterami letniego wydania „Świerszczyka Reportera” zostały żyrafy i to dzięki nim dzieci poznają lepiej faunę i florę Afryki. Czytelnicy dowiedzą się między innymi, jak rozróżnić gatunki żyraf, jak przetrwać na sawannie i które ze zwierząt żyjących w Polsce naśladuje najwyższego ssaka lądowego.

 

 

W świat przyrody wprowadzają czytelników specjaliści, m.in. biotechnolożka i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara i Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec i uwielbiany przez internautów youtuber „Marcin z lasu”.

 

 

Jak zawsze w „Świerszczyku Reporterze” w tekstach pojawi się dużo ciekawostek z zoologii, antropologii i geografii. Dzieci przeczytają o tym, jak żyją Masajowie i inni mieszkańcy Afryki. Poza tym: jak działa język kota, węża i dzięcioła; czy to prawda, że rośniemy we śnie, dlaczego w Polsce trzeba oszczędzać wodę i jak narysować nosorożca.

 

 

Pięknie ilustrowany magazyn „Świerszczyk Reporter” to nie tylko duża dawka wiedzy, ale także mnóstwo aktywności, które rozwijają zdolności poznawcze dziecka, ćwiczą uwagę i koncentrację, przygotowują do logicznego myślenia, a także wyrabiają poczucie humoru. Zagadki, wyszukanki, labirynty i krzyżówki na długo zajmą młodego czytelnika, a dołączona do numeru gra planszowa przyda się na długie weekendy i wakacje.

Zapraszamy na łamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Do rodziny pism przygotowywanych przez redakcję „Świerszczyka” dołączył „Świerszczyk Reporter” – popularno-naukowy magazyn dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Przygotowane z dbałością o szczegóły, konsultowane ze specjalistami, zabawne i bajecznie kolorowe pismo spodoba się dzieciom, które interesuje świat przyrody. W każdym numerze uwaga czytelnika skupiona jest na jakiejś grupie zwierząt, a teksty nawiązują do zagadnień związanych z głównymi bohaterami wydania.

grafika_www_2.jpg

Dzięki dynamicznej narracji i humorystycznym elementom dziecko (nawet to niechętne lekturom) chce czytać teksty, które „przemycają” wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Prócz ciekawostek przyrodniczych, geograficznych, antropologicznych, fizycznych i chemicznych w piśmie jest dużo zdjęć (także mikroskopowych), infografik, map skojarzeń, zadań i zagadek, a także gra planszowa lub kartonikowa dla całej rodziny.

grafika_www_3.jpg

Pisane prostym językiem, pełne porównań i zachęcające do aktywności pismo zainteresuje już starszego przedszkolaka, a dla ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej będzie doskonałym uzupełnieniem edukacji. Teksty zachęcają do rozwijania zainteresowań, uważnego obserwowania otaczającego świata i troski o środowisko naturalne.

Magazyn redagują wieloletnia redaktor naczelna „Świerszczyka” Małgorzata Węgrzecka oraz dotychczasowa redaktor naczelna popularno-naukowego miesięcznika „National Geographic Odkrywca” Maja Zawistowska. Do tworzenia pisma zaproszono autorów i ilustratorów znanych czytelnikom „Świerszczyka”, m.in. biotechnolożkę i autorkę książek dla dzieci Ewę Zacharę i ilustratora Marcina Bruchnalskiego, twórcę sympatycznego Świerszczyka Bajetana. Ambasadorem nowego tytułu został znany przyrodnik i twórca filmów oraz książek o zwierzętach Marcin Kostrzyński. Jego autorska rubryka tematyczna pojawi się już w lipcowym numerze pisma.

 

grafika_www_4.jpg

Choć „Świerszczyk” i „Świerszczyk Reporter” cechuje podobna wysoka jakość tekstów i ciepłe poczucie humoru, oba pisma różnią się od siebie. Literacki magazyn „Świerszczyk” to połączenie dobrych tekstów (wierszy i opowiadań), rozwijających wyobraźnię aktywności i baśniowych ilustracji. „Świerszczyk Reporter” bazuje na krótkich tekstach przekazujących konkretną wiedzę i realistycznych zdjęciach uzupełnionych rysunkami. Pierwszy magazyn ucieszy humanistów, drugi przyszłych miłośników nauk ścisłych. A ponieważ zainteresowania dzieci są wszechstronne, najlepiej mieć w domu oba tytuły i jednocześnie rozwijać rozmaite kompetencje dziecka.

grafika_www_5.jpg

Wydanie specjalne „Świerszczyk Reporter” znajdziesz w kioskach, marketach i salonikach prasowych.