Świerszczyk Labirynty

Labirynty. Wydanie Specjalne

Nie do wiary! Ciekawostki przyrodnicze i zabawa logiczna w jednym! Takie właśnie są LABIRYNTY, czyli najnowsze Wydanie Specjalne "Świerszczyka". Słonie, pająki, pancerniki, tukany... i "Małpie skoki" w grze planszowej

labirynty okladka.jpg

Wydanie specjalne „Świerszczyk Labirynty” to wiele stron wciągających aktywności opracowanych przez duet wspaniałych autorek. Karolina Haka-Makowiecka, specjalistka edukacji wczesnoszkolnej i autorka wielu świerszczykowych rubryk wymyśla zadania, ćwiczenia i łamigłówki. Agnieszka Antoniewicz, jedna z najlepszych polskich ilustratorek książek dla dzieci nadaje pomysłom piękną, barwną postać. Tak powstają aktywności, dzięki którym dziecko przenosi się do świata wyobraźni i bierze udział w fantastycznych przygodach.

węże, kapibary,, orchidee.png

Co dają dziecku aktywności z magazynu „Świerszczyk Labirynty”?

  • sporą dawkę wiedzy podanej w bardzo prostej i ciekawej formie

Instrukcje do zadań są proste, a jednocześnie opowiadają jakąś krótką historyjkę. Dziecko „wchodzi” w opowieść i zaczyna działać, np. przeprowadza bohatera przez labirynt ścieżek do miejsca, do którego chce się dostać.

pancerniki, pająki, termity.png

  • okazję do rysowania po śladzie, ćwiczenia chwytu pisarskiego i koordynacji ręka-oko

Dzieci rozpoczynające naukę w szkole często mają trudności z prawidłowym trzymaniem pisaka i poprawnym stawianiem liter. Dlatego tak ważne jest, żeby miały dużo okazji do ćwiczenia sprawności palców i koordynacji ręka-oko. Znalezienie prawidłowej drogi w labiryncie wymaga wodzenia po śladzie i pomaga ćwiczyć grafomotorykę.

goryle, nosorożce, kapucynki.png

  • trening logicznego myślenia, spostrzegawczości i uwagi
  • zaproszenie do świata wyobraźni i empatii
  • odpoczynek od cyfrowych mediów

Analogowe aktywności są dzieciom bardzo potrzebne. Wspierają rozwój poznawczy, a jednocześnie nie przeciążają nadmiarem bodźców. To szczególnie ważne w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wtedy dziecko powinno unikać światła ekranów, by móc spokojnie zapaść w regenerujący sen.

domy na drzewie.png

Sprawdźcie koniecznie! Szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!