Świerszczyk Labirynty

Labirynty. Wydanie Specjalne

Nie do wiary! Ciekawostki przyrodnicze i zabawa logiczna w jednym! Takie właśnie są LABIRYNTY, czyli najnowsze Wydanie Specjalne "Świerszczyka". Bociany, jeże, biedronki, bobry, żubry... i "Mistrzostwa w skokach", czyli wielki wyścig pasikoników w grze planszowej.

Labirynty.jpg

Wydanie specjalne Świerszczyk Labirynty to wiele stron wciągających aktywności opracowanych przez wspaniałych autorów. Karolina Haka-Makowiecka, nauczycielka j. polskiego i multimediów i autorka wielu świerszczykowych rubryk oraz jej mąż, nauczyciel, pasjonat i autor gier planszowych, wymyślają zadania, ćwiczenia i łamigłówki. Agnieszka Antoniewicz, jedna z najlepszych polskich ilustratorek książek dla dzieci nadaje pomysłom piękną, barwną postać. Tak powstają aktywności, dzięki którym dziecko przenosi się do świata wyobraźni i bierze udział w fantastycznych przygodach.

Labirynty str 12-13.jpg

Co dają dziecku aktywności z magazynu Świerszczyk Labirynty?

  • sporą dawkę wiedzy podanej w bardzo prostej i ciekawej formie

Instrukcje do zadań są proste, a jednocześnie opowiadają jakąś krótką historyjkę. Dziecko „wchodzi” w opowieść i zaczyna działać, np. przeprowadza bohatera przez labirynt ścieżek do miejsca, do którego chce się dostać.

Labirynty str 30-31.jpg

  • okazję do rysowania po śladzie, ćwiczenia chwytu pisarskiego i koordynacji ręka-oko

Dzieci rozpoczynające naukę w szkole często mają trudności z prawidłowym trzymaniem pisaka i poprawnym stawianiem liter. Dlatego tak ważne jest, żeby miały dużo okazji do ćwiczenia sprawności palców i koordynacji ręka-oko. Znalezienie prawidłowej drogi w labiryncie wymaga wodzenia po śladzie i pomaga ćwiczyć grafomotorykę.

Labirynty str 34-35.jpg

  • trening logicznego myślenia, spostrzegawczości i uwagi
  • zaproszenie do świata wyobraźni i empatii
  • odpoczynek od cyfrowych mediów

Analogowe aktywności są dzieciom bardzo potrzebne. Wspierają rozwój poznawczy, a jednocześnie nie przeciążają nadmiarem bodźców. To szczególnie ważne w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wtedy dziecko powinno unikać światła ekranów, by móc spokojnie zapaść w regenerujący sen.

Labirynty str 46-47.jpg

Sprawdźcie koniecznie! Szukajcie w dobrych sklepach, kioskach i salonikach prasowych!