8 korzyści z czytania magazynu „Świerszczyk Reporter”

Autor: Joanna Szulc, 2021-09-15

Dlaczego warto zamówić prenumeratę magazynu „Świerszczyk Reporter”? Bo współczesne dzieci bardzo potrzebują dobrej, rzetelnej edukacji przyrodniczej. Sprawdź, jakie korzyści daje czytanie popularno-naukowego pisma przygotowanego przez specjalistów!

8 korzysci.jpg

Magazyn „Świerszczyk Reporter” ukazuje się od pół roku i już zyskał sympatię ogromnego grona czytelników. Nic dziwnego! Nowe pismo przyrodnicze to połączenie świerszczykowej jakości z fascynującymi tematami dotyczącymi życia zwierząt. W każdym numerze pojawia się główny bohater – ciekawe zwierzę, które dzieci mogą dobrze poznać dzięki zabawnym tekstom, uroczym fotografiom, a także aktywnościom i grom. Ale to nie wszystko! Młody czytelnik poznaje także specyfikę rejonu świata, zamieszkiwanego przez zwierzęcego bohatera, uczy się kojarzyć wiadomości z różnych dziedzin nauki, dowiaduje się, jak chronić przyrodę. Informacje podane są w sposób dostosowany do możliwości i potrzeb dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Bo też „Świerszczyk Reporter” to doskonałe uzupełnienie szkolnej edukacji o solidną porcję wiedzy przyrodniczej i ćwiczenie logicznego myślenia. Dlaczego to takie ważne? Jakie korzyści daje dzieciom?

1. Buduje wiedzę o złożonym świecie

Dla dziecka czytanie i oglądanie magazynu „Świerszczyk Reporter” to po prostu dobra zabawa. Ale pismo jest przygotowane tak, by w niewielkiej ilości tekstu przekazać dużo informacji z różnych obszarów wiedzy. Jest mowa o świecie zwierząt, ale także o tym, jak występowanie poszczególnych gatunków wpływa na siebie wzajemnie, jakie ma skutki dla ludzi, środowiska, równowagi biologicznej. W każdym numerze znajduje się tekst opisujący funkcjonowanie ludzkiego ciała – punktem wyjścia jest porównanie niezwykłych cech zwierząt i ludzi.

2. Rozbudza ciekawość badacza i odkrywcy

Prezentowane w magazynie „Świerszczyk Reporter” tematy są przedstawione w sposób atrakcyjny dla dziecka, zabawny i inspirujący. Autorzy tekstów pokazują podobieństwa i różnice między fauną i florą znaną dzieciom na co dzień, a tą egzotyczną. Współpracujący z redakcją edukatorzy pokazują czytelnikom, że nie trzeba jechać do dalekiej Afryki czy Australii, by spotkać niezwykłe zwierzęta – można ich szukać w polskich lasach, czy na łąkach.

3. Stanowi wstęp do przedmiotów z klas 4-8

Uczniowie odczuwają dużą zmianę po zakończeniu edukacji wczesnoszkolnej – w klasach 4-8 dochodzą nowe przedmioty, m.in.: przyroda, potem biologia, chemia, fizyka… Warto zadbać o to, by uczeń już na wcześniejszym etapie budował swoją wiedzę przyrodniczą. Dzięki temu zyska dobry fundament dla późniejszej nauki. Zawarte w magazynie „Świerszczyk Reporter” teksty są przygotowane z dbałością o szczegóły, konsultowane i sprawdzane przez specjalistów wydawnictwa Nowa Era oraz współpracujących z redakcją edukatorów.

4. Pokazuje ciekawe kierunki kształcenia

Czytając magazyn „Świerszczyk Reporter”, dziecko dowiaduje się o istnieniu wielu ciekawych zawodów związanych z biologią i mikrobiologią, biotechnologią, inżynierią i ochroną środowiska, medycyną, weterynarią, genetyką itd. To obecnie jedne z najlepiej rozwijających się dziedzin wiedzy i obszary, w których najbardziej potrzeba nowych specjalistów. Może właśnie dzięki tekstom z magazynu „Świerszczyk Reporter” wasze dzieci postanowią zdobyć świetny, ceniony zawód?

Baner z promocją prenumeraty duzy_rabat.jpg

5. Rozwija empatię, wrażliwość i odpowiedzialność

W tekstach, aktywnościach i grach zamieszczanych w magazynie „Świerszczyk Reporter” zwierzęta są przedstawiane z szacunkiem. Czytelnicy dowiadują się, że na świecie każda żywa istota jest do czegoś potrzebna, każdy ma swoje miejsce i o każde istnienie warto dbać. Poruszane są tematy związane z ekologią i podejmowaniem odpowiedzialnych decyzji, np. unikaniem używania plastiku, oszczędzaniem wody i prądu, niemarnowaniem żywności.

6. Zachęca do aktywności

Podobnie jak „Świerszczyk”, także „Świerszczyk Reporter” zachęca do aktywnego stylu życia: chodzenia na spacery, organizowania wypraw, samodzielnego szukania informacji, grania w gry planszowe. To rodzaj naszej misji – pokazujemy dzieciom, że internet to wspaniała rzecz, ale prawdziwe życie dzieje się wokół nas i w relacji z innymi ludźmi (oraz zwierzętami).

7. Pomaga regulować emocje

Magazyn „Świerszczyk Reporter” jest pełen pogodnego humoru i uczy dostrzegania drobnych powodów do uśmiechu. Zachęca także do kontaktu z naturą, a przez to wspiera prawidłowy rozwój emocjonalny. Psychologowie podkreślają, że dla współczesnych dzieci aktywność na świeżym powietrzu, chodzenie po lesie, przebywanie w towarzystwie zwierząt – są na wagę złota. Dzieci, przeciążone cyfrowymi bodźcami, przyklejone do ekranów, dorastające w trudnych czasach pośpiechu i presji, bardzo potrzebują „powrotu do natury” – codziennego kontaktu z przyrodą.

8. Wspiera rozwój poznawczy

W magazynie „Świerszczyk Reporter” dużą część treści stanowią aktywności: wyszukanki, krzyżówki, łamigłówki itp. zabawy, które wspierają rozwój koncentracji uwagi, spostrzegawczości, logicznego myślenia. Rozwiązywanie zadań i zagadek sprawia czytelnikom przyjemność, a jednocześnie pomaga rozwijać inteligencję i umiejętności przydatne w szkole.

Magazyn „Świerszczyk Reporter” ukazuje się jako wydanie specjalne. Możesz zaprenumerować go w korzystnym pakiecie razem z miesięcznikiem „Świerszczyk”. Zyskasz wtedy dodatkowo dostęp do Stefy Prenumeratora, gdzie na czytelników czekają interaktywne treści multimedialne, m.in. gry, tutoriale, opowiadania w wersji audio i inne atrakcyjne dodatki.