Świerszczyk Znajdź różnice

Świerszczyk Znajdź różnice

Właśnie ukazał się nowy magazyn z ulubionymi aktywnościami czytelników „Świerszczyka” - numer specjalny pod tytułem Świerszczyk. Znajdź różnice. Jego autorki: Monika Hałucha i Anita Graboś to dobrze znany duet twórczyń rubryki „Rysunkowo” oraz książkogier „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach”.

003756_okladka_ZnajdzRozniceAfryka_6_22_BezKod.png

Zasady są proste: trzeba znaleźć podobieństwa lub różnice pomiędzy obrazkami albo zlokalizować szczegóły większej kompozycji. Ale zaskoczeń będzie co nie miara, o co zadbały autorki tego specjalnego wydania z aktywnościami. Niektóre ilustracje będą stanowić przyjemną rozgrzewkę, inne okażą się prawdziwym wyzwaniem. Wszystkie zaangażują uwagę i zapewnią dobrą rozrywkę.

28-29.jpg

Tym razem czytelnicy będą wytężać wzrok, skupiać uwagę, przeszukiwać przestrzeń, dostrzegać i porównywać ze sobą drobne szczegóły obrazków. Nieświadomie poćwiczą koncentrację i koordynację ręka-oko oraz popracują nad motywacją wewnętrzną do rozwiązywania zadań. Poprzez dobrą zabawę będą uczyć się umiejętności potrzebnych do logicznego myślenia i rozumienia podstaw matematyki. Będą mieli także okazje puścić wodze fantazji i wedle własnego gustu uzupełniać ilustracje.

22.jpg

Aktywności, które proponowane są w tym i innych wydaniach specjalnych „Świerszczyka”, stworzono we współpracy ze specjalistami nauczania początkowego, drobiazgowo sprawdzono i starannie zredagowano. Rodzice i dziecko otrzymują wysokiej jakości magazyn, który rozwija kompetencje szkolne.

38.jpg

Aktywności można rozwiązywać samodzielnie lub w towarzystwie. To doskonały sposób wspólnego spędzania czasu, dający odpoczynek od cyfrowych gier i migotania ekranów.

46-47.jpg

Rysowanie, kreślenie, kolorowanie pozwalają ćwiczyć pracę palców i dłoni, trenować chwyt pisarski i stopniować nacisk. Wszystkie dzieci potrzebują takiego treningu umiejętności poznawczych i małej motoryki!

36-37.jpg