1, 2, 3, czytasz ty!

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-08-08

Seria „1, 2, 3, czytasz ty!” to nowy trzystopniowy program edukacyjny wspierający naukę czytania od prostych sylab otwartych po skomplikowane wyrazy. Każdą czytankę opracowała Elżbieta Lekan, logopedka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi zmagającymi się z trudnościami w nauce czytania.

baner_123 czytasz ty_1080x1080.jpg

Seria: 1, 2, 3, czytasz ty!

Każda czytanka opowiada o przygodach bohaterów znanych z animacji filmowych, rozpoznawalnych i lubianych przez dzieci – dzięki temu czas nauki może stać się też czasem zabawy.

Wyrazy w książkach są odpowiednio wyróżniane, by słowa można było czytać sylabami, a trudne do przeczytania miejsca zaznaczone graficznie.

123 Czytasz ty_Kraina lodu 12-13.jpg


Każdą opowiastkę poprzedza krótkie wprowadzenie i przedstawienie postaci. Na końcu znajduje się zestaw zadań sprawdzających poziom rozumienia tekstu. Do książek dołączony został zestaw naklejek z bajkowymi bohaterami. Książki są przyjazne osobom z dysleksją.

123 Czytasz ty_LUCA 14-15.jpg

  • Czytanki na pierwszym poziomie polecane są dzieciom, które znają już wszystkie litery alfabetu, a także umieją sylabizować wyrazy.
  • Czytanki na drugim poziomie polecane są dzieciom, które znają litery, zmiękczenia i dwuznaki oraz umieją sylabizować wyrazy.
  • Czytanki na poziomie trzecim przygotowują już dziecko do samodzielnej lektury dłuższych opowieści.

 

*opis pochodzi od wydawcy

Seria pod patronatem magazynu „Świerszczyk”.

Polecamy!

 

Seria: 1, 2, 3, czytasz ty!

Autor: Elżbieta Lekan

Dla kogo: 4+

Wydawnictwo: OLESIEJUK

Do kupienia: TU