Atlas bioróżnorodności. Niezwykłe miejsca na Ziemi i Zadziwiające zwierzęta świata

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-09-19

Do sprzedaży trafiły właśnie dwie pierwsze części „Atlasu bioróżnorodności” od wydawnictwa Jedność. Książki wydane zostały pod patronatem magazynu „Świerszczyk Reporter”. Polecamy serdecznie i zapraszamy do lektury!

atlas bioróżnorodności świerszczyk 1200x1200.png

Seria: Atlas bioróżnorodności

Premiera: 18 września

Atlasy bioróżnorodności to cztery tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do roślin, zwierząt i całego środowiska naturalnego. Dziś przedstawiamy dwa pierwsze z nich.

Zadziwiające  zwierzęta świata_Atlas bioróżnorodności_Jednosc dla dzieci_okładka_HURT.jpg
„Zadziwiające zwierzęta świata”

Chyba wszyscy mamy w domu puzzle składające się z pasujących do siebie elementów, które tworzą piękny obrazek. A co jeśli brakuje jakiegoś elementu? Nie tylko czujemy się zawiedzeni, ale przede wszystkim nie jest możliwe skończenie całej kompozycji.
Przyroda działa na podobnych zasadach. Pomyślmy o jakimś środowisku: np. o lesie, w którym żyją różne gatunki roślin i zwierząt – wszystko tu współgra w idealnej równowadze. Co się jednak stanie, jeśli jeden puzzelek tej naturalnej układanki zniknie? Nasz obrazek będzie niekompletny, a gdyby brakujących elementów było znacznie więcej, sytuacja stanie się naprawdę poważna.
Nasza planeta jest jak układanka: potrzeba różnych elementów, aby działała jak najlepiej. Każdy gatunek zwierząt, nawet najmniejszy, najdziwniejszy i nie do końca sympatyczny, jest niezbędny i stanowi część obrazu Ziemi!

 

Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do poznawania najbardziej niezwykłych i zadziwiających zwierząt zamieszkujących wszystkie kontynenty Ziemi. Odkrywanie ich środowisk życia pomoże nam zrozumieć, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami miodowoda dużego, morską owieczkę, kolczatkę australijską, weta olbrzymiego i wiele innych zadziwiających zwierząt świata.

Niezwykłe miejsca na Ziemi_Atlas bioróżnorodności_Jednosc dla dzieci_okładka_HURT.jpg
„Niezwykłe miejsca na Ziemi”

Każdy człowiek, aby mógł być zdrowy i szczęśliwy, potrzebuje odpowiednich warunków do życia: domu, pożywienia, ubrań, czystego powietrza… Te wszystkie elementy sprawiają, że czujemy się „u siebie” i „na swoim miejscu”.

Podobnie jest ze zwierzętami i roślinami – ze wszystkimi organizmami zamieszkującymi Ziemię. One także muszą mieć odpowiednie środowisko do życia. Dlatego nasza planeta to coś więcej niż tylko krajobraz. To mnóstwo unikatowych siedlisk, w których można spotkać określone typy roślin i zwierząt. To obszary, które są prawdziwym domem dla poszczególnych gatunków żywych istot.

Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania niezwykłych i najpiękniejszych miejsc na Ziemi, w których żyją wyjątkowe rośliny i zwierzęta. Poznawanie tych wspaniałych obszarów pomoże nam zrozumieć, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami wyspy Galapagos, pustynię Atakamę, Alpy, wulkaniczną Islandię i wiele innych zdumiewających miejsc na Ziemi, gdzie żyją najciekawsze zwierzęta świata i gdzie rosną zapierające dech w piersiach rośliny.

*opis pochodzi od wydawcy

Książki pod patronatem magazynu „Świerszczyk Reporter”

Polecamy!

 

Seria: Atlas bioróżnorodności

Autorka: Emanuela Durand

Ilustracje: Leonora Camusso

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: JEDNOŚĆ

Do kupienia:

„Zadziwiające zwierzęta świata” – TU

„Niezwykłe miejsca na Ziemi” – TU