Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-09-04

Pomóż Pinkowi zrozumieć, na czym polega asertywność, i stać się bardziej samodzielnym!

BASOPI_FB1200x1200_s2.png
„Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też”
Premiera: 6 września

- To jest Pink. Cześć, Pinku!

- Cześć.

- Pink jest...

- Możesz przestać o mnie mówić? Proszę.

- Dobrze. Już przestaję. Widzę, że to cię złości.

Faktycznie, Pink, mały niebieski stwór, który jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne, czuje, że za chwilę nie wytrzyma. Jeszcze moment i coś w nim bardzo głośno krzyknie: Nie chcę tak! Chcę sam o sobie opowiedzieć.

BASOPI_rozkl-18.jpg

Potrzeba DECYDOWANIA O SOBIE, potrzeba SAMODZIELNOŚCI, zdolność mówienia TAK albo NIE, kiedy chce się powiedzieć TAK albo NIE ― to jest ASERTYWNOŚĆ. Niezwykle przydatna umiejętność, której i Ty, i Pink możecie się nauczyć, wiesz?

BASOPI_rozkl-54.jpg

*opis pochodzi od wydawcy

Książka pod patronatem magazynu „Świerszczyk”.

Polecamy!

 

Autorki: Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: SENSUS

Do kupienia: TU


O autorkach:

Urszula Młodnicka — ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorką licznych scenariuszy i programów edukacyjnych dla dzieci, będących dla niej źródłem inspiracji. Ma dwie wspaniałe córki, które są jej ogromną radością. Jeśli chodzi o asertywność, to wciąż ma na tym polu sporo do zrobienia, w czym pomaga jej najlepsza przyjaciółka Agnieszka.

Agnieszka Waligóra — ukończyła Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z zawodu jest graficzką, z wyboru i z pasji ilustratorką książek dla dzieci. Od kilkunastu lat mieszka we Włoszech — ze wspaniałymi córkami i z mężem. Potrafi pływać i rysować, z łatwością nawiązuje znajomości, za to trudniej przychodzi jej mówienie NIE i stawianie na swoim. Zmienić ten stan pomaga jej od lat najlepsza przyjaciółka Ula.