Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-10-25

Drugi tom serii detektywistycznej Joanny Jagiełło – uznanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ci sami nietuzinkowi bohaterowie, pięć kolejnych intrygujących śledztw, nowi podejrzani. I nowe zadania dla młodych detektywów!

1200x1200 rozwiazuj_zagadki_1.png

„Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery”

 

Gdzie się podziała walizka pasażerki pociągu?

Czy modelka uciekła w sukni słynnego projektanta?

Kto dewastuje mikołaje w całym miasteczku?

Skąd się wzięły bałwany w stroju trenera szkółki narciarskiej?

Dlaczego z biblioteki znikają książki najpopularniejszych autorów?

s106-107.jpg

Inka i Filip na dobre wciągnęli się w pracę Biuro Detektywistycznego Trop Sekret. I całe szczęście, bo wokół znów dzieją się rzeczy, które burzą spokój mieszkańców Milutek (i nie tylko!). Trzeba wyśledzić, kto albo co za tym wszystkim stoi. A  nikt nie zrobi tego lepiej niż para młodych detektywów, którzy na dodatek świetnie się przy tym bawią!

Sprawdź swoje detektywistyczne umiejętności ‒ razem z Inką i Filipem rozwiązuj najbardziej zawikłane zagadki!

s66-67.jpg

Chcesz zostać detektywem i wziąć udział w śledztwach? Czytaj uważnie i podążaj za wskazówkami!

W każdym tomie czytelnik ma szansę wziąć udział w kilku śledztwach i spróbować swoich detektywistycznych umiejętności. Bo to seria interaktywna! Ramki oznaczone lupką z okiem oznaczają zadania do rozwiązania. Następuje wtedy chwilowe zatrzymanie wartkiej akcji, by można było przyjrzeć się zgromadzonym dowodom, zastanowić się nad zdobytymi informacjami i rozważyć różne hipotezy – jak w prawdziwym śledztwie! A na kolejnych stronach młodzi adepci sztuki dedukcji przekonają się, jak bliscy byli prawdy! Czytanie staje się wciągającą zabawą w detektywa!

O poprzednim tomie z serii pisaliśmy TUTAJ.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

 

„Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery”

Autorka: Joanna Jagiełło

Ilustracje: Tomek Kozłowski

Dla kogo: nieco strasi 9-12 lat

Wydawnictwo: SŁOWNE MŁODE

Do kupienia: TU

 

Więcej o twórcach:

Joanna Jagiełło ‒ autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także wierszy i opowiadań. Znana, lubiana i wielokrotnie nagradzana. Jej debiutancka powieść dla młodzieży Kawa z kardamonem została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 i nagrody Donga oraz wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej (została też przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski). Za Jak ziarnka piasku otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2018, ponadto powieść została wpisana na listę White Ravens (Białe Kruki) 2018. Jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren za Zielone martensyUrodziny i Tam, gdzie zawracają bociany. Jej największą pasją jest pisanie, ale w wolnym czasie również tłumaczy z języka angielskiego, maluje, gra na gitarze, komponuje i podróżuje. Mieszka w Warszawie.

Tomek Kozłowski ‒ grafik i ilustrator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ilustruje i projektuje głównie książki dla dzieci, które cieszą się uznaniem krytyków. Zajmuje się również ilustracją prasową. Poza książkami pasjonują go ogrody.