Butenko dla małych i dużych – wystawa

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-06-26

Zapraszamy na familijną wystawę „Butenko dla małych i dużych”. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokazane zostaną na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.

MK_Butenko dla malych i duzych_plakat.png

Bohdan Butenko to nie tylko klasyk ilustracji, ale też jeden z ojców polskiego komiksu. Przez przeszło 50 lat stworzył tysiące krótkich i dłuższych historii obrazkowych dla dzieci, powołując do życia taki bohaterów jak Gucio i Cezar czy Kwapiszon. 

Na wystawie będziecie mogli zobaczyć blisko 150 oryginałów historyjek z przygodami Gapiszona dopełnionych wyborem żartów rysunkowych dla najmłodszych!

Butenko dla małych i dużych_3.jpg

W drugiej części ekspozycji zaprezentowane zostaną skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.

Wystawa „Butenko dla małych i dużych” jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.

butenko dla małych i dużych_plakat a.jpg

Wystawa „Butenko dla małych i dużych” potrwa od 30 czerwca do 29 października 2023 roku w Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11.

Muzeum jest czynne we wtorek, środę, piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 18.00 oraz w czwartek w godzinach 12.00 – 20.00.

Bilety: 15 zł / 10 zł, we wtorki wstęp bezpłatny.

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

*opis pochodzi od organizatora

Wystawa pod patronatem magazynu „Świerszczyk”.

Zapraszamy!