Kot Moneta

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-10-13

– Chika? – zawołał Monet. – Gdzie się podziałaś? Należąca do Claude’a Moneta porcelanowa kotka Chika ożyła i wyruszyła na poszukiwanie przygód. Dołącz do niej i do sławnego malarza, by towarzyszyć im w pełnej psot i szaleństw zaczarowanej podróży, prowadzącej przez niektóre z najsłynniejszych i najpiękniejszych obrazów Moneta. Dzięki tej uroczej historii najmłodsi czytelnicy poznają cudowny świat sztuki.

kotmon_1200x1200_nowość (2).jpg

„Kot Moneta”

Premiera: 28 września

„Kot Moneta” to napisany przez Lily Murray i zilustrowany przez Becky Cameron piękny picturebook, w którym kocie ścieżki krzyżują się z obrazami mistrza. Dziecko wraz z zaczarowaną kotką Chiką wkracza w świat sztuki. Poznaje najważniejsze dzieła Claude’a Moneta, a przy tym świetnie się bawi, obserwując perypetie kotki i jej właściciela.

rozkladowka 1.jpg

Należąca do Claude’a Moneta porcelanowa kotka Chika ożywa i wyrusza na poszukiwanie przygód. Niesforny zwierzak wskakuje wprost do obrazów mistrza i sieje w nich niemałe spustoszenieWreszcie malarzowi udaje się złapać psotną kotkę. Czas, aby wróciła do swojej dawnej, porcelanowej postaci.

rozkladowka 2.jpg

Postać Chiki została zainspirowana prawdziwą porcelanową figurką kota, którą Monet dostał w prezencie. Ceramiczna kotka spędziła wiele lat zwinięta na poduszce w domu Moneta w Giverny, we Francji.

rozkladowka 3.jpg

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

 

„Kot Moneta”

Autorka: Lily Murray

Ilustracje: Becky Cameron

Dla kogo: 3-7 lat

Wydawnictwo: CzytaLisek

Do kupienia: TU