Myszolandia

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-09-19

Książka o wolności, wolności słowa, prawach obywateli i demokracji. Magazyn „Świerszczyk” poleca!

Myszolandia_Kinderkullka_1200_x_1200.jpg
„Myszolandia”

„Posłuchajcie opowieści o pewnym kraju… zwanym Myszolandią. Żyły w nim myszy, które bawiły się, jadły i spały – całkiem jak wy i ja.”

W Myszolandii myszy same wybierały, kto będzie nimi rządził. Ich wybór zawsze padał na grube, wielkie i spasione… CZARNE KOTY! Aż pewnego dnia wpadły na nowy pomysł… który ściągnął im na głowę nowe kłopoty.

Myszolandia_Kinderkulka_rozkladowka_2.jpg

„Jednym z najlepszych i najstarszych sposobów, by wytłumaczyć sens ludzkich zachowań, wydarzeń historycznych czy procesów społecznych, jest alegoryczne przebranie ich w kostiumy ze świata zwierząt. Dowodem, że ta metoda wciąż działa, jest genialna książka „Myszolandia”, która bardzo krótko i dosadnie, a jednocześnie w piękny wizualnie sposób, obrazuje zarówno znajomą nam polską rzeczywistość, jak i istotę władzy oraz demokracji w ogóle. Co jednak najważniejsze – jest to książka dająca nadzieję. Skoro bowiem w alegorycznym świecie zwierząt jest możliwe optymistyczne zakończenie, to może i w naszym prawdziwym istnieje szansa na przełom…”

Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

Myszolandia_Kinderkulka_rozkladowka_1.jpg

Opowieść inspirowana pełnym dowcipu przemówieniem kanadyjskiego polityka Tommy’ego Douglasa. Historia przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

*opis pochodzi od wydawcy

Magazyn „Świerszczyk” poleca!

 

„Myszolandia”

Autorka: Alice Mericourt

Ilustracje: Ma Sanjin

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: KINDERKULKA

Do kupienia: TU