Przygody psa Precla: Precel pokonuje strach

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-09-14

„Precel pokonuje strach” to pierwsza historia z serii „Przygody Psa Precla”, która uczy wrażliwości na psich przyjaciół i ich potrzeby od najmłodszych lat.

okladka przod.jpg
„Precel pokonuje strach”

Premiera: 20 września

„Precel pokonuje strach” to opowieść o przełamywaniu obaw i stawianiu im czoła. Bohaterem jest 3-letni kundelek, który wspomina szczenięce lata i strach przed wielkimi kamieniami. W jego wyprawie po odwagę towarzyszy mu pies Gucio.

1 i 2.png

Wspólnie z opiekunami przemierzają trawniki, a Gucio pomaga Preclowi oswoić się ze strachami. W efekcie okazuje się, że niekiedy wyobraźnia płata figle, a to czego się boimy, z bliska wydaje się zupełnie zwyczajne. Bajka przekonuje, że warto poznawać świat, a ręka przyjaciela  - a czasami łapa, jest w tym najlepszą pomocą.

17 i 18.png

*opis pochodzi od wydawcy

Książka pod patronatem magazynu „Świerszczyk”.

Polecamy!

 

„Precel pokonuje strach”

Autorka: Marta Maj

Ilustracje: Karolina Ptasznik

Dla kogo: 4+

Wydawnictwo: MMiP

Do kupienia: TU


O autorce:

Marta Maj - na co dzień pracuje jako dziennikarka. Miłość do zwierząt była z nią od zawsze - wychowała się w otoczeniu psów, kotów i kur, jednak dopiero w wieku 28 lat została psią opiekunką na własną rękę. Wtedy zaczęła się jej przygoda z behawiorystyką. Obecnie pogłębia wiedzę z tego zakresu poprzez szkolenia, książki i webinaria. Cały czas pracuje ze swoim psem Preclem nad pogłębianiem ludzko-psiej relacji i tego też pragnie uczyć najmłodszych przez tworzone bajki.