Róża na tropie. Tom 1. Zagadka ekspresu polarnego

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-06-15

Wraz z małą reporterką Różą i jej mysim przyjacielem Rupertem wejdźcie do świata pełnego zagadek, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie dajcie się zwieść pozorom i tajemniczym postaciom. Miejcie oczy dookoła głowy. Nim się obejrzycie, czeka na was przyprawiająca o dreszcze przygoda!

roza_ig kopia.jpg

„Róża na tropie. Tom 1. Zagadka ekspresu polarnego”

Róża i jej mysi wspólnik Rupert jadą pociągiem w odwiedziny do mamy dziewczynki, która pracuje w Arktyce. Ale gdy tylko pociąg odjeżdża, zaczynają dziać się tajemnicze rzeczy. Ktoś kradnie paczkę orzeszków imbirowych, kolekcja trofeów gimnastycznych przepada bez śladu, a pewne starożytne zwoje znikają…

ROZA_NA_TROPIE_rozkladowka4.jpg

Współpasażerka Róży i Ruperta, elegancka Madame Maude, wydaje się najbardziej prawdopodobną podejrzaną, dopóki zaskakujący – i smakowity – zwrot akcji nie postawi całego śledztwa na głowie!

ROZA_NA_TROPIE_rozkladowka2.jpg

„Różna na tropie” to najnowsza seria detektywistyczna autorstwa Hanny Peck – brytyjskiej autorki i ilustratorki, która w swoich książkach tworzy świat pełen niespodzianek! Na wszystkich młodych czytelników czeka najlepsza książkowa przygoda z wartką akcją i nietuzinkowymi bohaterami w roli głównej.

ROZA_NA_TROPIE_rozkladowka1.jpg

Książki z tej serii idealnie sprawdzą się do pierwszego samodzielnego czytania, a to wszystko dzięki odpowiedniej ilości tekstu na stronie, dużej czcionce oraz wspaniałym ilustracjom, które z pewnością umilą czytanie i jeszcze bardziej rozbudzą dziecięcą wyobraźnię.

*opis pochodzi od wydawcy

Magazyn „Świerszczyk” poleca i zaprasza do lektury!

 

„Róża na tropie. Tom 1. Zagadka ekspresu polarnego”

Autor: Hannah Peck

Tłumaczenie: Barbara Górecka

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: ŚWIETLIK

Do kupienia: TU