W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Małe czytanie: Rozmowa

Rozmowa to coś takiego, co cementuje rodzinne relacje. Ktoś o czymś powie, drugi doda coś od siebie, temu się przypomni anegdota, a tamtemu ciekawostka… Czy da się sklejać rozmowę monosylabami? Zajrzyjcie do wrześniowego „Małego czytania”i oceńcie.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba

Świerszczyk Bajetan: Teleprzyjaźń

Czy warto się spotykać z przyjaciółmi, skoro można sobie zrobić z nimi telekonferencję? Bajetan jest właściwie pewny, że wszystko da się załatwić na odległość. Mama ma jednak inne zdanie i w sprytny sposób podsuwa synkowi konkretny argument. Jaki? Przeczytajcie i wypróbujcie sami.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kotek Mamrotek: Rozplątywanie

Przyjaciele są ze sobą blisko związani. A to, co służy do związywania, może się czasem także… poplątać. We wrześniowym numerze Kotek Mamrotek przygląda się plątaniu i rozplątywaniu emocjonalnych więzów. Poznajcie razem z nim sposoby na rozmaite supły i supełki.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Kacper Dudek

opis

Wielkie czytanie: Dzień w prawdziwym świecie

Całkiem zwyczajna królewska rodzina przywykła do całkiem zwyczajnego spędzania czasu przed ekranami sprzętów elektronicznych. Jednak rutynę ich życia zburzyło przypadkowe odkrycie. Wszystko przez to, że królowa Telimena niespodziewanie zapytała, o czym marzy jej synek Tablecik, a król Telesfor i królewna Telefonia przyłączyli się do tej przygody. Czym różni się dotykanie prawdziwego świata od poznawania go przez ekran dotykowy? Przeczytajcie! A może przy okazji spełnią się jakieś wasze marzenia?

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Tomasz Kozłowski