W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Świerszczyk Bajetan: Konik

Koń Zenon otrzymał intrygujące zaproszenie na koncert do filharmonii. Wszystko wskazywało na to, że dane mu będzie pierwszy raz w życiu obejrzeć występ grającego konia. Oczekiwania były duże, potem przyszło rozczarowanie, a na koniec niezwykły zwrot akcji. Wszystkiego dowiecie się ze stron 10-12.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kotek Mamrotek: Przemiana

Czy to, co się nam śni, może się zdarzyć naprawdę? Kotek Mamrotek we śnie przeszedł prawdziwą przemianę. Można nawet powiedzieć, że rozwinął skrzydła. Kim będzie po przebudzeniu? Przekonajcie się, zaglądając na strony 14-15.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Kacper Dudek

Zwariowane litery

Nad tą rubryką „Świerszczyka” nie da się nie chichotać. Instrukcja jest prześmieszna, ilustracje przezabawne, a wszystko razem – zaskakujące. W tym numerze litery ukryły się w świecie owadów. „Wiwat mrówki, pszczoły, stonki i korniki, i biedronki, i komary, mszyce, muchy, ważki oraz karaluchy!” - z takim okrzykiem na ustach ruszaj, by odkryć całe hasło.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Świerszczykowa gra kartonikowa: Z wizytą w ulu

W środku czerwcowego numeru chowa się gra kartonikowa. Wystarczy wyjąć wkładkę, nożyczkami rozdzielić żetony, a potem przeczytać instrukcję, zaprosić do zabawy najbliższych i dobrze się bawić, przy okazji ćwicząc logiczne myślenie, koncentrację i spostrzegawczość.

Tekst Filip Haka

Ilustracje Maciej Łazowski

Wielkie czytanie: Gwiazdy dalekie i bliskie

Granatowe niebo mieni się od gwiazd. Z lasu słychać tajemnicze odgłosy. W letnią noc najlepiej otulić się kocem i wysłuchać pięknej baśni. Tak właśnie zrobiły dwa chochliki, Figiel i Psikus. Zanurz się razem z nimi w opowieść, by dowiedzieć się, za czym tęskniły słoneczne okruszki i co odnalazły na Ziemi.

Tekst Wojciech Widłak

Ilustracje Elżbieta Wasiuczyńska