W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Ukryte słowa: Święta, święta!

„Poprzez pola, poprzez lasy, łąki, parki, wsie i miasta głos radosnych kolęd płynie, bo wesoły czas nam nastał!”. W grudniowym „Świerszczyku” szykujemy się do świąt, marzymy o bliskości, zapachu kapusty z grzybami i blasku pierwszej gwiazdki. A żeby te magiczne chwile można było przeżywać dłużej, proponujemy wspólne czytanie wiersza o świątecznym nastroju. Rodzic czyta słowa, dziecko „czyta” obrazki. I oboje, przytuleni, mogą bez końca przeżywać święta w wyobraźni.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Agnieszka Żelewska

Świerszczyk Bajetan: Trafiony prezent?

Jak wybrać prezent, który naprawdę ucieszy przyjaciela? Bajetan (z niewielką pomocą mamy) opracowuje niezawodny przepis na udaną niespodziankę. Jeśli chcecie poznać szczegóły i skorzystać z podpowiedzi, przeczytajcie opowiadanie z najnowszego numeru „Świerszczyka”!

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Ćwiczenia z myślenia

Na Czytelników „Świerszczyka” czeka w tym numerze mnóstwo zadań! Trzeba zwołać elfy do Fabryki Świętego Mikołaja, znaleźć logiczny porządek w choinkowych lampkach, poszukać prezentów ukrytych przez chochlika i odszyfrować tajną gwiazdkową wiadomość… A przy okazji trenować szare komórki, by łatwiej im było uczyć się w szkole!

Tekst Alicja Biedronka

Ilustracje Agnieszka Antoniewicz

Świerszczykowa gra planszowa: Kłapaczka

Grupa trolli z Wyspy Lodowej wybiera się na świąteczny festyn. Niestety, droga staje się niebezpieczna za sprawą złośliwej Kłapaczki, która poluje na trolle i chce z nich zrobić swoich poddanych. Sprawdźcie, czy dzięki współpracy uda się uniknąć pojmania i dotrzeć na festyn.

Tekst Filip Haka

Ilustracje Maciej Łazowski

Wielkie czytanie: Czy mogę być twoja?

W wigilijny wieczór ludzie – i zwierzęta też – mają nadzieję, że przydarzy im się coś dobrego. Pewna młoda psica i pewien starszy pan marzyli o największym możliwym szczęściu. Ona brodząc w zimnym śniegu, on tęskniąc w ciepłym domu. Sprawdźcie, czy ich marzenia się spełniły!

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Weronika Skierka