W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

bajetan.png

Świerszczyk Bajetan: KlemBaj

To okropnie nieprzyjemna sprawa: pokłócić się z najlepszym przyjacielem. Bajetan i Klemens przekonali się o tym boleśnie. Na szczęście nawet w najgorszych chwilach można znaleźć pociechę w literaturze. Przeczytajcie opowiadanie o wybitnych naukowcach, wyprawie na Marsa i współpracy ponad podziałami. Czy będzie miało szczęśliwe zakończenie?

Tekst Melania Kapelusz
Ilustracje Marcin Bruchnalski

kotek mamrotek.png

Kotek Mamrotek: Sztuka

Po co komu obrazy, na których nie ma kotów? Ani niczego do jedzenia? Koza Kultura zabrała Mamrotka i całe towarzystwo na wystawę sztuki współczesnej, ale początkowo odbiorcy nie byli zachwyceni. Co spowodowało zmianę? Przekonajcie się sami. A potem może nabierzecie ochoty na wernisaż?

Tekst Małgorzata Węgrzecka
Ilustracje Kacper Dudek

gra.png
Świerszczykowa gra pamięciowa: Muzealne memo

Wśród muzealnych eksponatów są pary identycznych artefaktów. Kto zdobędzie więcej parzystych dzieł sztuki? Wyjmijcie ze „Świerszczyka” tekturową wkładkę, oddzielcie kartoniki nożyczkami, pomieszajcie odwrócone obrazkami do dołu i rozpocznijcie polowanie na powtarzające się obrazki. Tylko uważajcie na złośliwe skrzaty, które panoszą się w muzeum!

Tekst Filip Haka
Ilustracje Maciej Łazowski

wielkie czytanie.png

Wielkie czytanie: Ładny gips

Życie bywa pełne niespodzianek. Tego dnia Krzyś nie planował ani kontuzji, ani pobytu w szpitalnej poczekalni, ani nawiązania znajomości z dziwnie wyglądającą koleżanką. Ale chyba najbardziej zdziwiło go odkrycie, jak bardzo w trudnych chwilach pomaga… sztuka. O zaskakujących właściwościach malarstwa i pantomimy przeczytacie na stronach 42-46.

Tekst Joanna Szulc
Ilustracje Agnieszka Antoniewicz

paskal.png
Zielony lis Paskal: Mural

Szuka to nie tylko muzea, pachnące woskiem do podłóg i pełne zakurzonych eksponatów. Paskal wraz z przyjaciółmi realizują projekt artystyczny, który spodoba się miłośnikom nowych technologii. Może stanie się dla Was inspiracją?

Tekst i ilustracje: Karol Kalinowski