W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

male czytanie.png

Małe czytanie: Zła Bombola, Bob i Dobrawa

W dalekim, zamorskim kraju grasuje pewne złośliwe rodzeństwo. Jakie konsekwencje poniosą za swoje uczynki? Przeczytajcie razem: rodzic i dziecko. Nawet początkujący czytelnik poradzi sobie z tekstem złożonym z 23 liter – trudniejsze słowa, te z dwuznakami i polskimi literami przedstawiono jako obrazki.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Beata Zdęba

bajetan.png

Świerszczyk Bajetan: Falso, czyli jak zostałem Królewną Śnieżką

Zatrute słowa wydają się czasem słodkie niczym jabłko, które Zła Macocha zaproponowała Królewnie Śnieżce. Albo czekoladowy batonik, którym Bajetana poczęstował nowy „przyjaciel”. Poznajcie kolejną przygodę Bajetana i Klemensa, którzy niemal dali się skłócić pewnemu fałszywemu osobnikowi.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

wielkie czytanie.png

Wielkie czytanie: Baśń o nieproszonym gościu

Wydawałoby się, że w baśniowej krainie, zamieszkałej przez sympatyczne chochliki, uczynne domowe skrzaty, pracowite krasnale i całe mnóstwo innych przemiłych postaci, nie może wydarzyć się nic przykrego. A jednak! Plotki i manipulacje pewnego ponurego czarownika zaczynają siać spustoszenie. Jak posprzątać ten cały bałagan? Sprawdźcie i zastanówcie się, czy ta metoda sprawdzi się także w codziennym życiu.

Tekst Wojciech Widłak

Ilustracje Elżbieta Wasiuczyńska 

paskal.png

Zielony lis Paskal: Baśń

Dzielny książę, nie bacząc na swój lęk wysokości, wspina się po włosach księżniczki, by uratować ją z wieży. Czy uda im się bezpiecznie wydostać z zamku? Jaki morał wyniknie z tej historii? Przeczytajcie! A później sami spróbujcie napisać własną baśń.

Tekst i ilustracje Karol Kalinowski