W najnowszym numerze

Nowy numer Świerszczyka w kioskach od 1 lutego!

opis

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Zimowa grypa

Bajetan jest chory. I nieszczęśliwy. Spod kołdry w ciepłym łóżku wyobraża sobie wszystkie przyjemne chwile, które mógłby spędzić w szkole. Telefon od przyjaciół uświadamia mu jednak, że w każdej sytuacji, nawet tej pełnej nudy i zarazków, można znaleźć dobre strony.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje: Marcin Bruchnalski

Kotek Mamrotek: Natura sopli

Mamrotek bada naturę sopli. Czy będąc soplem lubi się pietruszkę? Czy bliżej soplom do tygrysów czy słoni? Czy sople czują się bezpieczne w blasku słońca? Marzycielskie, filozoficzne, a zarazem rozbrajająco śmieszne kocie rozważania na stronach 12-13.

Tekst Karol Kocur

Ilustracje Kacper Dudek

Świerszczykowa Gra Pamięciowa: Arktyczna Wyprawa

Statek o nazwie Gwiazda polarna wiezie załogę naukowców. Płyną przez wody Arktyki, próbując wypatrzeć zwierzęta zamieszkujące te tereny i zrobić im zdjęcia. Kto zdobędzie najwięcej punktów za swoje fotografie? Wciągająca gra memory dla małych i dużych odkrywców.

Tekst Filip Haka

Ilustracje Karol Kalinowski

Wielkie czytanie: Zimowy sen

Miś Gwidon wraz z rodziną szykuje się do zimowego snu. Ale strasznie szkoda mu traconego na spanie czasu. Przecież zimą można robić tyle ciekawych rzeczy: czytać książki, grać w planszówki, łowić ryby,  zjadać miodek… Czy udawanie niedźwiedzia polarnego pozwoli Gwidonowi uniknąć zimowego snu? Dowiecie się ze stron: 42-46.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Iwona Cała