W najnowszym numerze

 

opis

 

Wielkie czytanie: Ścieżki

Poetycka opowieść o tym, jak nie zgubić w życiu drogi. Pewna dziewczynka mieszka z rodzicami w gęstym lesie. Mama i tata wspierają jej odwagę w odkrywaniu świata i uczą, co jest w życiu najważniejsze. Co stanie się, gdy za namową kolegi dziewczynka zapuści się w dzikie, niebezpieczne zarośla?

Tekst i ilustracje Tomasz Minkiewicz

 

Gra zostań opiekunem potworów

Wciągająca gra planszowa na wakacje! Jak w każdym numerze „Świerszczyka”, w samym jego środku znajdziecie planszówkę. Niewielka, płaska i wygodna do zabrania w podróż, ale z rozbudowaną akcją i wieloma zaskakującymi zasadami. Tym razem gracze próbują złapać potwory, które uciekły ze schroniska. Nad atlasem potworów, dołączonym do gry, uśmiejecie się do łez.

Tekst Filip Haka

Ilustracje Karol Kalinowski

 

Kopnięte Królestwo: Szyfrant Klusek donosi

Zaszyfrowana prawda o potworze z Loch Ness! Czy uda się wam odczytać tajną wiadomość Agenta Kluska i dowiedzieć, kto mieszka w słynnym szkockim jeziorze? Przy okazji dowiecie się, że niektóre stworzenia unikają ludzi nie dlatego, że ich nie lubią, ale dlatego, że po prostu są nieśmiałe…

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

 

Ukryte słowa: Trollowa rodzinka

Rym i rytm ukryty w obrazkach. Przeczytajcie wierszyk o strasznej rodzince trolli i sprawdźcie, czy udało się wam odkryć znaczenia wszystkich narysowanych haseł. Po co? Żeby poćwiczyć wyczucie rytmu i serdecznie się uśmiać. Przy okazji poznacie zwyczaje trolli i ocenicie, czy dobrze byłoby mieć ich za sąsiadów.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Piotr Nagin

a także

Kotek Mamrotek, Małe czytanie, Ćwiczenia z myślenia i wiele, wiele innych przyjemności