W najnowszym numerze

Nowy numer w kioskach od 15 grudnia!

Znajdziecie w nim między innymi: 

Małe czytanie: Wigilia Bałwanka Julianka

Bałwankowi Juliankowi grozi samotnie spędzana Wigilia! Wszystko przez bałwankowe nazwisko, a dokładniej przez powód, dla którego nasz bohater zwany jest Juliankiem Zapominalskim. Wypadły mu z pamięci adresy kuzynów i kuzynek! Czy tajemniczy starszy pan w czerwonym ubraniu uratuje święta Julianka?

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba

 

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Śnieg

opis

Bajetan marzy o śnieżnych świętach, ale – jak co roku - śnieg widać jedynie w kryształowej kuli, gdy mocno się nią potrząśnie. Czy Świerszczyk i jego przyjaciele doczekają się sanek, śnieżek, bałwana i tego wszystkiego, co sprawia, że zimowe święta są tak wspaniałe?

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

 

Kopnięte Królestwo

Odcinek pełen najmilszych wigilijnych chwil (które można precyzyjnie policzyć). Jakie atrakcje przeżyje królewska rodzina zanim pies Klusek przemówi ludzkim głosem? Przekonajcie się sami!

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

 

Wielkie czytanie: Jak żaba Gaba przespała święta

Niektóre żaby, podobnie jak niektóre dzieci, nie bardzo chcą iść spać, gdy przychodzi ku temu pora. Mała żabka Gabrysia uparła się nie zapaść w zimowy sen, bo tak bardzo chciała poczuć magię grudniowych świąt. By nie zasnąć, potrzebowała dużo ciepła. Przekonajcie się, gdzie je znalazła…

Tekst Joanna Szulc

Ilustracje Daniel de Latour

 

W numerze jak zwykle gra planszowa, idealna do zabawy w czasie przerwy świątecznej!