W najnowszym numerze

Ukochane pismo polskich dzieci staje się miesięcznikiem! Nowy numer w kioskach od 1 stycznia.

Teraz Świerszczyk będzie jeszcze ciekawszy i o wiele grubszy. Znajdziecie w nim zarówno dobrze znane rubryki, jak i całkiem nowe treści. Oczywiście, jak zawsze, w każdym numerze czeka na Was świerszczykowa gra planszowa.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 

W numerze między innymi: 

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Jak Edison

opis

Bajetan próbuje zrobić prezent dla mamy, ale kompletnie mu nie wychodzi. Chce się poddać i jest z tego powodu bardzo rozgoryczony. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi Osiołek. O tym, że pomocą może być opowiedzenie inspirującej historii przeczytacie na stronach 8-10.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

 

Ukryte słowa: Styczeń

Czy w styczniu można cieszyć się smakiem pysznych i zdrowych owoców? Opowieść o pewnym mroźnym spacerze, który skończył się wielkim odkryciem. I – chyba – dobrą przyjaźnią. Wiersz do czytania razem z rodzicami, nawet dla tych, którzy jeszcze nie znają liter!

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Agnieszka Żelewska

 

Zwariowane litery: Za oknami śnieżna zima, tęgi mrozek mocno trzyma

Powrót wspaniałej rubryki do zgadywania, wyszukiwania i chichotania! Gdzie ukryły się litery? Jakie hasło z nich powstanie? Sprawdźcie sami.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Marcin Bruchnalski

 

Wielkie czytanie: Rogalik

Nowy rok czasem przynosi wielkie zmiany. A z wielkimi zmianami trudno sobie poradzić. Przeczytajcie mroźno-ciepłą historię o pewnej dziewczynce, która przekoanała się, że wszędzie, nawet w całkiem obcym miejscu, można spotkać przyjaciół.

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Piotr Fąfrowicz