Klocki Teatralne. Dni Teatru dla Juniorów w Beceku.

Klocki Teatralne. Dni Teatru dla Juniorów w Beceku.Wszystkie dzieci i rodziców, chcących przypomnieć sobie radość beztroskiego dzieciństwa, na weekend pełen teatralnych wrażeń! W ostatnie dni października odwiedzą Becek artyści z A3TEATRU, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej.

29 października, godz.11.00 - „Bałwanki”, A3TEATR. Spektakl bez ograniczeń wiekowych. Czas trwania: 40 min.

Spektakl opowiada o dwóch Bałwankach, które nie wiedząc czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Po drodze spotykają różne leśne zwierzęta: Wronę, Niedźwiedzia i Zająca, które nie mogą się doczekać wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Wyruszcie z nami w podróż pełną przygód i przekonajcie się sami!

Premiera: maj 2016
reżyseria i adaptacja scenariusza: Stanislav Voitsekhovskyi (na podstawie sztuki „Słońce i bałwanki” autorstwa Aleksandra Veselova).
scenografia: Stanislav Voitsekhovskyi, Olesia Voitsekhovska,
kukiełki: Stanislav Voitsekhovskyi,
aranżacja muzyczna: Olesia Voitsekhovska,
występują: Olesia Voitsekhovska i Stanislav Voitsekhovskyi.

29 października, godz.17.00 - „Władca skarpetek” Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Przedstawienie dla widzów od 3 lat. Czas trwania: 50 min.

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu. „Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Prapremiera: marzec 2014,
scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu,
scenografia: Katarzyna Karmańska i Timingeriu,
muzyka: Krzysztof Pachołek,
teksty piosenek: Ewa Zielińska,
występują: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska / Aleksandra Paprocka-Paszczyk,
Patrycja Rojecka, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz.

30 października, godz.17.00, „Księga dżungli”, Teatr Lalek Banialuka w Bielsku – Białej. Przedstawienie dla widzów od 7 lat. Czas trwania: 60 min.

Grzeczna i serdeczna Alicja nienaganna córka zdyscyplinowanych i rozsądnych rodziców, za sprawą „Księgi dżungli” Kiplinga, zupełnie niespodziewanie, zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą w nim surowe, ale sprawiedliwe prawa. Nie ma tam miejsca na niepewność i lęk. Dziewczynka na swojej drodze spotka wiele istot z którymi będzie musiała się zmierzyć lub je oswoić jednak najważniejszą walkę stoczy sama ze sobą: ze swoimi obawami i strachem, a także niepewnością i niezdecydowaniem. Twórcom widowiska udało się w sposób atrakcyjny zinterpretować i uwspółcześnić opowieści zawarte w „Księdze Dżungli” Kiplinga. Ewa Piotrowska (reżyseria), Julia Skuratova (scenografia), Wojciech Błażejczyk (muzyka), Ewelina Ciszewska (ruch sceniczny) oraz Roksana Jędrzejewska-Wróbel (autorka sztuki) wraz z zespołem aktorów Banialuki stworzyli intrygujące i mądre widowisko. Na scenie będzie można zobaczyć różnorodne formy lalkowe i totemiczne oraz oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągnie widzów nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka. Dodatkowym walorem przedstawienia jest jego familijny charakter i fakt, że zachwyca i skłania do refleksji nie tylko dzieci, ale też ich opiekunów.

Premiera: wrzesień 2015,
adaptacja: Roksana Jędrzejewska-Wróbel wg R. Kiplinga,
reżyseria: Ewa Piotrowska,
scenografia: Julia Skuratova,
muzyka: Wojciech Błażejczyk.

Muzykę do przedstawienia nagrał zespół Hastag Ensemble w składzie: Agnieszka Guz (skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Dominik Płociński (wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (duduk), Wojciech Błażejczyk (perkusjonalia, flet, valiha, ektar). Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska. Występują: Małgorzata Bulska, Maria Byrska, Magdalena Obidowska, Dagmara Włoszek, Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski.

CZAS: 29 i 30 października 2016 r.
MIEJSCE: Bytomskie Centrum Kultury, sala TOTu
BILETY:
Normalny: 17 zł,
Rodzina 3+1, Uczestnicy zajęć w Klubie Zielonej Żyrafy (za okazaniem aktualnej legitymacji): 8,50 zł,
grupy zorganizowane (powyżej 20 osób): 14 zł,

KONTAKT:
Kurator projektu: Aleksandra Stokłos, a.stoklos@becek.pl, 32/3893109 w. 116

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force