Król Maciuś I świat

Król Maciuś I światSzanowni Państwo,

Od 17 października 2017 r. w Tetrze Lalka obejrzeć będzi można spektakl Darii Kopiec „ Król Maciuś I“. To najnowsza adaptacja książki Janusza Korczaka.

„W powieści Król Maciuś I świat został przenikliwie zestawiony ze światem dorosłych. (...) Dziecięcy bohaterowie są małymi ludźmi, którzy stawiają czoło swojemu losowi.(…) Są prawdziwi, pełnowymiarowi, słabi i wzniośli, głupi i mądrzy, źli i dobrzy.”

Jarosław Kilian, Dyrektor Teatru Lalka

Król Maciuś I świat

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.

“Kiedy cały świat wydaje się być ułożony w perfekcyjny labirynt nakazów i zakazów, każdemu zaczyna brakować przestrzeni. Świat, w którym nie ma różnic pomiędzy dorosłym a dzieckiem, staje się ponury i bezbarwny. Świat, w którym nie ma czasu na zabawę jest nie do zniesienia. A właśnie w takim świecie przyszło żyć Maciusiowi, jednemu z najmłodszych królów w historii całego świata. Bez rodziców i przyjaciół każdy dzień wygląda tak samo. Nawet królowi trudno znosić samotność. Maciuś zaczyna obserwować otaczający go świat i wyciągać wnioski. Potrzebne są reformy! Świat zostaje wywrócony do góry nogami”.

Daria Kopiec, reżyserka spektaklu

Adaptacja, dramaturgia: Martyna Lechman
Reżyseria: Daria Kopiec
Scenografia: Matylda Kotlińska
Muzyka: Adam Świtała
Choreografia: Jacek Owczarek
W obsadzie: Rafał Derkacz (gościnnie),Beata Duda-Perzyna, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Wojciech Pałęcki, Olga Ryl-Krystianowska
Premiera 14 października 2017
Dla widzów w wieku 7+
Czas trwania spektaklu: 70 min.


Bilety do Teatru LALKA mogą Państwo kupić w kasie:
poniedziałek - sobota 11.00-17.30
niedziela 11.00-15.00
i na pół godziny przed spektaklem
tel.: (22) 656 69 57

TEATR LALKA BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
Pałac Kultury i Nauki tel. (22) 656 69 57, (22) 656 69 56
Plac Defilad 1 e-mail: rezerwacje@teatrlalka.pl

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force