Z papierem wśród zwierząt. Ameryka Południowa Zapraszamy dzieci do udziału w kolejnej edycji konkursu

Z papierem wśród zwierząt. Ameryka Południowaregulamin

CELE KONKURSU
- propagowanie sztuki origami jako atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego
- kształtowanie umiejętności wykonywania prac technika origami
- rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej ekspresji dzieci
- doskonalenie sprawności manualnej, wyobraźni przestrzennej, koncentracji i wytrwałości
- kształtowanie zamiłowania do sztuki origami
- kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającego świata zwierząt i uwrażliwienie na ich potrzeby

UCZESTNICY
Konkurs adresowany do wszystkich miłośników origami z całej Polski.
Prace oceniane będą w kategoriach:
- przedszkolaki
- uczniowie klas 1 - 3 szkół podstawowych
- uczniowie klas 4 - 7 szkół podstawowych
- gimnazjaliści

“Z papierem wśród zwierząt” WARUNKI UCZESTNICTWA
Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest wykonać pracę w formie obrazu (do powieszenia na ścianie), która przedstawiać bdzie zwierzęta Ameryki Południowej w ich naturalnym środowisku. Prace należy wykonać na tekturowym podkładzie o wymiarach 40 cm x 40 cm. Elementy pracy nie mogą wystawać poza jego obszar. Elementy obrazu należy wykonać w technice origami (płaskie lub przestrzenne). Nie dopuszcza się nacinania kartki w trakcie składania. Można zastosować klej w celu połączenia elementów obrazu. Można wykorzystać różne dodatki np. kamyczki, liście i inne do ozdobienia pracy.

Każdy uczestnik może złożyć na konkurs tylko 1 prace. Z tyłu pracy prosimy o doklejenie małej pętelki ze sznurka, aby ułatwię powieszenie obrazu podczas wystawy. Konieczne jest tez naklejenie z tyłu pracy wypełnionej metryczki oraz o czytelne wypełnienie karty zgłoszenia i oświadczenia. Kartę zgłoszenia oraz oświadczenia prosimy osobno dołączyć do pracy. Prace bez metryczki, bez karty zgłoszenia oraz oświadczenia nie będą oceniane. Dokumenty do pobrania wraz z regulaminem konkursu.

KRYTERIA OCENY
Jury konkursu oceniać będzie:
- zgodność z tematem konkursu
- atrakcyjność wizualna
- kompozycję i estetykę wykonania pracy
- trudność złożeń
- dobór koloru i papieru

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU
Prace należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 19, 94-108 Łódź, ul. Balonowa 1, do dnia 31 marca 2018 r. (nie decyduje data stempla pocztowego). Prosimy o dokładne zabezpieczenie prac przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie transportu.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a opiekunowie specjalne podziękowania. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w połowie kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 19 w Łodzi ul. Balonowa 1. Podsumowaniu konkursu towarzyszyć będą warsztaty origami przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Lista nagrodzonych osób zamieszczona bedzie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Łodzi pod adresem http://www.sp19lodz.wikom.pl/ oraz na facebookowym prolu szkoły. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas podsumowania konkursu, a także na pokonkursowej wystawie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi.

UWAGI
Zbiorczą kartę zgłoszenia wypełnia jednostka zgłaszająca z załączeniem oświadczeń podpisanych przez opiekunów prawnych. W przypadku zgłoszenia indywidualnego, prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia przez opiekuna prawnego. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.

Administrowanie danych osobowych uczestników konkursu odbywać się będzie wyłącznie w celach związanych z konkursem. W miarę możliwosci wystawa zostanie zaprezentowana również w innych miejscach kulturalnych. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu.

KONTAKT Z ORGANIZATORAMI
Blanka Pentela - instruktor origami PTO (blunek@interia.pl)
Barbara Kaminska - animator origami PCO (baskakam@wp.pl)
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force