Wspaniałe eksperymenty: Chemia, Nauka, Inżynieria

„Wspaniałe eksperymenty: Chemia, Nauka, Inżynieria"

Jak zainteresować dzieci nauką? Wystarczy podsunąć im przejrzyste instrukcje do wykonania wspaniałych eksperymentów, które rozbudzą w najmłodszych pasję tworzenia! Młodzi naukowcy w wieku od 5 do 10 lat tylko czekają na dobrą zabawę!

1200x1200_eksperymenty2.png

„Wspaniałe eksperymenty: Chemia, Nauka, Inżynieria"

Premiera: 23 maja

Opisy eksperymentów zaczynają się od pytań i krótkich wprowadzeń w temat. Każdy z nich zawiera listę potrzebnych materiałów i proste instrukcje, które przeprowadzą przez eksperyment krok po kroku. Opisom doświadczeń towarzyszą również sugestie obserwacyjne oraz pytania pobudzające dzieci do głębszego zastanowienia nad tym, co widzą. Każdy eksperyment zakończony jest propozycją jego rozszerzenia lub modyfikacji.

1170X6~1.PNG

Większość materiałów potrzebnych do przeprowadzenia eksperymentów można znaleźć prawie w każdym domu, a to, co trzeba będzie dokupić, jest łatwo dostępne i tanie.
Realizacja niektórych instrukcji będzie wymagała pomocy osób dorosłych, ale wiele projektów dzieci mogą wykonać samodzielnie, co da im poczucie niezależności i dumę z wykonanej pracy.

1170X6~3.PNG

Eksperymenty STEAM ― dzięki interaktywnym zajęciom związanym z nauką, technologią, inżynierią, sztuką i matematyką dzieci mogą odkryć, jak i dlaczego działa każdy projekt.

Łatwe do wykonania instrukcje ― eksperymenty krok po kroku upraszczają wykonanie zadań i sprawiają, że eksperymenty są przejrzyste i łatwe do wykonania.

Kolorowe zdjęcia ― rzeczywiste zdjęcia obrazują wykonanie eksperymentów.

11D01A~1.PNG


Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Chemia

Książka ta dostarczy rozrywki i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 40 ciekawych doświadczeń do wykonania, wraz z wyjaśnieniami, jak powstają nieoczekiwane wonie, barwy i inne zaskakujące zjawiska.

1170X6~2.PNG

Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Nauka

Książka ta dostarczy niespodzianek, frajdy i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 105 zabawnych eksperymentów. Wyjątkowo użytecznymi dydaktycznie elementami książki są uwagi pt. Jak i dlaczego, występujące na końcu opisu każdego doświadczenia. W ten sposób dziecko dowiaduje się, dlaczego eksperymenty przebiegają w określony sposób i jak się to dzieje. 

11982F~1.PNG

Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Inżyniera

Książka ta dostarczy wyzwań, wspaniałej zabawy i dużo wiedzy, zawiera bowiem opisy 52 zabawnych konstrukcji przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przy okazji mali konstruktorzy dowiedzą się sporo o inżynierii i jej związkach z koncepcją STEAM. Opisom ciekawych konstrukcji dziecięcych towarzyszą wypowiedzi prawdziwych inżynierów odnoszące się tematycznie do ich pracy. 

1170X6~4.PNG

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

„Wspaniałe eksperymenty: Chemia, Nauka, Inżynieria"

Autorzy: Chatterton Crystal, Christina Schul, Adrian Dingle

Dla kogo: nieco starsi 5+

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Do kupienia: TU