Polecane artykuły
article-img

Lalka dla dzieci. Coś więcej niż tylko zabawka!

Kupując zabawki nie zawsze myślimy o tym, że zwykła lalka dla dzieci jest ważnym rekwizytem, pomagającym uczyć się kompetencji społecznych. Jaką lalkę wybrać dla dziecka, by mądrze wspierać jego rozwój?

article-img

Integracja sensoryczna – co to jest?

Większość rodziców słyszała termin integracja sensoryczna, ale nie wszyscy wiedzą,
jak go rozumieć. Wyjaśniamy zatem krótko, kiedy potrzebna jest diagnoza i terapia, jakie mogą być jej efekty. Integracja sensoryczna – co to jest?

article-img

Rozmawiajmy z dzieckiem o uczuciach

W pierwszych latach swojego życia dziecko rozwija się bardzo intensywnie. Wspierając je w nauce nowych umiejętności, nie można zapominać o inteligencji emocjonalnej. Zdolność rozpoznawania emocji oraz radzenia sobie z nimi jest niezwykle ważna, ponieważ wpływa na całe życie człowieka. Odpowiada za sukcesy w nauce i w pracy,
za zdrowe relacje z innymi oraz za osobiste poczucie szczęścia. Rodzice mogą wzmacniać inteligencję emocjonalną dziecka, od najmłodszych lat ucząc je jak obchodzić się z własnymi i cudzymi uczuciami.

article-img

Jak pomóc dziecku w nauce? – zasady organizacji obowiązków szkolnych

Jedni rodzice pilnują szkolnych spraw i wciąż zastanawiają się, jak pomóc dziecku
w nauce. Drudzy uważają, że zasady organizacji obowiązków szkolnych to coś, czego dziecko samo się nauczy. A co jest pomiędzy? Jak nauczyć dziecko samodzielnego uczenia się i skutecznie przekazać mu odpowiedzialność za prace domowe?

article-img

Poczucie własnej wartości u dziecka

Jednym z najważniejszych zadań rodzicielskich jest wykształcenie poczucia własnej wartości u dzieci. Jest to istotna podwalina do budowania życia wypełnionego celami, możliwymi do osiągnięcia dzięki rozwojowi i motywacji. Do życia szczęśliwego.

article-img

Kłótnie między rodzeństwem. Jak pogodzić dzieci?

Wielu rodziców martwią częste kłótnie między rodzeństwem. Próbują zapobiegać konfliktom, zastanawiają się, jak pogodzić dzieci. Są pełni dobrych intencji, ale często – nieświadomie – jedynie utrudniają rodzeństwu tworzenie dobrej relacji.

article-img

Wielka przygoda na domowym stole

Poszukiwanie skarbów, śledztwa i przeżywanie przygód to coś, co dzieci kochają.
Jak wykorzystać ten entuzjazm, żeby wspomóc ich rozwój i proces nauczania? Świetnym sposobem są gry i zabawy typu escape (ang. uciec, wydostać się) – planszowe lub
w postaci książki. Dają one możliwość treningu różnorodnych funkcji mózgu w łatwy
i przyjemny sposób – poprzez zabawę. Dziecko będzie się uczyć i nawet tego nie zauważy.