Polecane artykuły
article-img

Mały obserwator przyrody

Czy na widok gąsienicy twoje dziecko wpada w zachwyt czy krzywi się z obrzydzenia? A Ty, czy lubisz przyglądać się owadom? Odruchowe reakcje i nastawienie do tego, co nowe, dzieci w dużej mierze przejmują od nas, rodziców. Z tego faktu płyną konkretne wnioski.

 

article-img

Maraton Rodzicielski

Nikt i nic lepiej nie odda konentu książki jak sam autor. A co jeśli twórcą nowości od wyd. Dobra Literatura jest znany i ceniony profesor? Co więcej twóca wielu publikacji i książek w tym pozycji tj. „Wypalone dzieci” oraz „Zaburzenia u dzieci i młodzieży”. Wtedy tym bardziej czytelnik może być pewnien, że poświęcenie czasu na przeczytanie tej książki nie będzie czasem straconym!

article-img

Domowy ogródek, czyli sposób na zniechęcenie

Przez izolację i nauczanie zdalne dzieci gorzej czują się psychicznie. U wielu z nich pojawia się lęk, smutek, zniechęcenie. Próbujmy na różne sposoby pomóc im w odzyskaniu równowagi. Jednym z pomysłów może być… założenie domowego ogródka.

 

article-img

Najlepsze zabawki dla dzieci

Jakie zabawki każde dziecko powinno mieć? Jakich (i dlaczego) lepiej się wystrzegać? Oto kilka podpowiedzi dla rodziców, dziadków, cioć i wujków, którzy chcą mądrze obdarować bliskiego malucha i starszaka.

 

article-img

Umiejętności cyfrowe dziecka

Współczesnemu dziecku, oprócz typowych umiejętności szkolnych, takich czytanie, pisanie, liczenie, potrzebne są także kompetencje cyfrowe. Jak mądrze wprowadzać dzieci do świata internetu?