Polecane artykuły
article-img

Jak wspierać inteligencję dziecka?

Poznaj prosty sposób, dzięki któremu przekonasz się, jak skutecznie wspierać inteligencję dziecka. Możecie to robić codziennie, przy okazji miło spędzając czas.

 

article-img

8 korzyści z czytania magazynu „Świerszczyk Reporter”

Dlaczego warto zamówić prenumeratę magazynu „Świerszczyk Reporter”? Bo współczesne dzieci bardzo potrzebują dobrej, rzetelnej edukacji przyrodniczej. Sprawdź, jakie korzyści daje czytanie popularno-naukowego pisma przygotowanego przez specjalistów!

 

article-img

Nauka pisania - pierwsze kroki

Nauka odręcznego pisania to bardzo ważny element edukacji. Choć współcześnie tak często piszemy z użyciem klawiatury, to kreślenie liter jest ważnym treningiem dla rąk i… mózgu. Sprawdź, jak możesz pomóc dziecku w nauce pisania.

 

article-img

Mały obserwator przyrody

Czy na widok gąsienicy twoje dziecko wpada w zachwyt czy krzywi się z obrzydzenia? A Ty, czy lubisz przyglądać się owadom? Odruchowe reakcje i nastawienie do tego, co nowe, dzieci w dużej mierze przejmują od nas, rodziców. Z tego faktu płyną konkretne wnioski.

 

article-img

Maraton Rodzicielski

Nikt i nic lepiej nie odda kontentu książki, jak sam autor. A co jeśli twórcą nowości od wyd. Dobra Literatura jest znany i ceniony profesor? Co więcej, twórca wielu publikacji i książek w tym pozycji takich jak „Wypalone dzieci” oraz „Zaburzenia u dzieci i młodzieży”. Tym bardziej czytelnik może być pewnien, że czas poświęcony na przeczytanie nowości, nie będzie czasem straconym!

article-img

Domowy ogródek, czyli sposób na zniechęcenie

Przez izolację i nauczanie zdalne dzieci gorzej czują się psychicznie. U wielu z nich pojawia się lęk, smutek, zniechęcenie. Próbujmy na różne sposoby pomóc im w odzyskaniu równowagi. Jednym z pomysłów może być… założenie domowego ogródka.